Орджонікідзевський районний суд у Харкові визнав винним в ухиленні від призову мешканця Куп’янського району та призначив йому покарання у вигляді 3 років 1 місяця позбавлення волі.
Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.
В ухиленні від призову під час мобілізації звинувачують 27-річного чоловіка із села Борівське Куп’янського району, який за даними прокуратури, бувши військовозобов’язаним і у квітні 2023 року визнаним придатним до військової служби, після одержання повістки без поважних причин не з’явився у визначений час до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для подальшого проходження служби.
При цьому чоловік належним чином був повідомлений про наслідки відмови бути призваним та проходити військову службу під час мобілізації, оголошеної Указом Президента України.
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Куп’янської окружної прокуратури Харківської області суд визнав винним 27-річного чоловіка в ухиленні від призову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України). Йому призначено покарання у виді 3 років 1 місяця позбавлення волі.
Під час судового розгляду чоловік визнав свою вину.
Журналісти Ґвара Медіа провели робочу зміну з працівниками територіального центру комплектування у Слобідському районі міста Харків. Двоє чоловіків, ветерани війни з позивними «Док» та «Конан» показали як відбувається перевірка військового обліку цивільних, розповіли свої думки про мобілізацію, ухилянтів та службу в армії.
Нагадаємо, відповідно до Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу» громадяни, які ухиляються від призову за мобілізацією, від військового обліку несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством. Відповідальність залежить від скоєного правопорушення.
Якщо військовозобов’язаний ухиляється від повістки для звіряння військово-облікових даних, то до нього застосовується адміністративна відповідальність.
Штраф за порушення правил військового обліку (ст. 210 КУпАП):
- у мирний час — від 3400 до 5100 грн;
- в особливий період (зокрема воєнний стан) — від 17 000 до 25 500 грн.
Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210–1 КУпАП). Для громадян:
- у мирний час — від 5100 до 8500 грн;
- в особливий період (зокрема воєнний стан) — від 17 000 до 25 500 грн.
Читайте також
- СБУ затримала харків’янина, який, ймовірно, підроблював документи для ухилення від мобілізації.
- Фейк. Міноборони України закуповує захисні черепашки для геніталій працівників ТЦК та СП