Німеччина, Велика Британія, Франція та Сполучені Штати Америки скасували обмеження щодо застосування далекобійного озброєння, наданого Україні.

Про це заявив канцлер ФРН Фрідріх Мерц на форумі, організованому телерадіокомпанією WDR.

«Ніяких обмежень щодо дальності для зброї, що постачається в Україну, більше немає. Ані з боку Великої Британії, ані з боку Франції, ані з боку нас. З боку американців також немає», — сказав Мерц.

Мерц заявив, що Німеччина «зробить усе можливе», щоб продовжити підтримувати Україну. Зокрема тому, зазначив канцлер, він приїжджав 10 травня до Києва на зустріч «коаліції охочих» — британським прем’єром Кіром Стармером, французьким президентом Емманюелем Макроном та польським прем’єром Дональдом Туском.

На думку канцлера, послаблення обмежень надасть Україні можливість оборонятися, уражаючи військові об’єкти на території Росії — чого раніше практично не відбувалося через заборони.

Західні союзники поставляли Україні далекобійну зброю з обмеженнями на удари по Росії. Спочатку у західних медіа з’являлася інформація, що США дозволили удари лише біля Харківщини — у відповідь на повторний наступ Росії, потім, нібито, розширили на все прикордоння. У листопаді 2024 року президент Байден погодився на використання ракет ATACMS проти цілей на території Росії. Повідомлялося, що Британія та Франція також зняли обмеження на Storm Shadow, але офіційного підтвердження не було.

Попередня німецька адміністрація під керівництвом Олафа Шольца відмовлялася передавати Україні ракети Taurus. Мерц, ще будучи кандидатом у канцлери, висловлював готовність змінити цю позицію за умови консенсусу з європейськими партнерами. Після вступу на посаду новий канцлер оголосив про політику нерозголошення деталей військової допомоги Україні.

Читайте також

  • Росія вперше застосувала по Харкову FPV-дрон з бойовою частиною на базі РПГ
  • На Харківщині за добу відбулося вісім боєзіткнень — Генштаб