Оновлено 17:18
На сьогодні по всій Україні спостерігається дефіцит медперсоналу. Відтак, харківським лікарням не вистачає 3220 лікарів.
Про це Ґвара Медіа повідомив представник пресслужби обласної військової адміністрації Сергій Кіш з посиланням на департамент охорони здоровʼя. Він зазначив, наразі на Харківщині працює 7464 лікарів, а відкритих вакансій лишається 3220 осіб.
При чому, найбільша потреба по області спостерігається серед анестезіологів, ортопедів та працівників лабораторної діагностики.
Водночас молодшого персоналу в лікарнях так само не вистачає. Адже наразі працює 13 029 місць, а відкритими вакансіями лишаються 3 882.
«В основному дефіцит лікарів і молодшого медперсоналу прослідковується в деокупованих і наближених до кордонів та бойових дій районів», — пояснив Сергій Кіш.
Він також розповів, що найбільше анестезіологів не вистачає в Чугуївському районі ( дефіцит в 70%), Ізюмському – 54% та в екстрених відділеннях області — 57%. Це стосується і ортопедів : Валки — 71%, Золочів — 64%, Краснокутськ — 56%. А також працівників лабораторної діагностики : невідкладна — 79%, Золочів — 67%, Шевченково — 60%, Балаклія 59%.
Крім того, наразі спостерігається нестача лікарів, які займаються реабілітацією:
- лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, які очолюють команду, відповідають за організацію її роботи і виконання індивідуального реабілітаційного плану;
- фізичні терапевти, які не є лікарями, але допомагають відновити рухові функції організму;
- ерготерапевти — спеціалісти, що відновлюють навички людини після травми;
- терапевти мови і мовлення;
- протезисти-ортезисти;
- психологи, психотерапевти;
- сестри медичні з реабілітації;
- асистенти фізичних терапевтів та ерготерапевтів.
Чому це важливо?
20 червня міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко під час свого інтервʼю сказав, «якщо дивитися глобально, то лікарів в принципі не вистачає». Тоді ж він зазначив, що в МОЗ прогнозують дефіцит кадрів на глобальному рівні до 2030 року. Тому і розробляють стратегії забезпечення кадрами системи охорони здоров’я.
Ляшко підсумував, дефіцит зростає і буде це робити там, де є проблема.
«Ми можемо говорити про лікарів-психіатрів, про клінічних психологів, де повинна бути залучена досить велика кількість працівників. Якщо говорити про поранення, зокрема про травму, про нейротравму – ми побачимо, що є проблема з фізичними терапевтами, ерготерапевтами, терапевтами мови й мовлення», — підсумував він.
Крім того, користувачі Фейсбук почали поширювати власні історії, які висловлюють занепокоєння ймовірною проблемою дефіциту медиків по всій Україні.
«В державних клініках лікарів вже сильно не вистачає. В приватних поки є, але дефіцит відчувається. І це Київ. Не Харків, не Запоріжжя», — йдеться в одному з таких постів.
Читайте також
- За понад два роки повномасштабної війни в Україні вдалося повністю відновити 522 медичні заклади, Харвівщина серед лідерів за кількістю таких обʼєктів.