У те, що між Володимиром Зеленським та Валерієм Залужним можуть бути певні розбіжності чи тертя, вірять 43% українців, з них лише 8% вважають, що ситуація дуже серйозна. Про це стало відомо з результатів опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
35% опитаних вважають ці непорозуміння не дуже серйозними. Взагалі не вважають, що є конфлікт – 39%, а 18% не змогли визначитися зі своєю думкою.
Валерій Залужний разом з Кирилом Будановим та Олександром Сирським мають високу довіру населення, а різниця у частках довіри є більшою мірою наслідком різного рівня обізнаності про них.
72% українців негативно поставилися б до відставки головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, якби така відбулась. Лише 2% респондентів поставилися до цього позитивно. Ще 21% мають нейтральне сприйняття цього, а 5% не змогли сформулювати свою думку.
Сили оборони України та їх командування продовжують підтримуватися суспільством.
«Саме тому українці розраховують на злагоджену і конструктивну співпрацю між військовим командуванням та політичним керівництвом країни. Раніше ми показували, що більшість українців довіряють Президенту, а 59% довіряють водночас і Президенту, і Головнокомандувачу. Також ми бачимо відверто негативне ставлення до можливої відставки В. Залужного (зокрема, і серед тих, хто довіряє Президенту). Країна потребує щирих об’єднавчих дій на всіх рівнях», – коментують у КМІС.
Упродовж 4-10 грудня 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого були додані запитання щодо довіри військовим командувачам та щодо можливої відставки В. Залужного. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами закордоном.
Читайте також
Президент Зеленський: військові пропонували мобілізувати 450 тисяч людей. За його словами, мобілізація в такому форматі буде коштувати додаткових 500 мільярдів гривень.