24 квітня у Музеї сучасного мистецтва у Кракові відкрилась виставка «Path of Most Resistance» [Шлях найбільшого спротиву – ред.] німецького митця Фабіана Кнехта. Центральною роботою стала інсталяція, створена з маскувальних сіток, зшитих у Харківській області.

Про це повідомили журналістам Ґвари організатори виставки.

Виставка «Шлях найбільшого спротиву» об’єднує роботи, які Кнехт створив у період з 2022 по 2025 рік під впливом війни в Україні.

Основною роботою експозиції є велика вулична інсталяція на фасаді музею з назвою «Laughing Is Suspicious» [Сміх викликає підозру – ред.]. Вона складається з вручну зшитих українських маскувальних сіток, які митець збирав у Харкові, та в області, зокрема в Ізюмі. 

Зазначається, Кнехт зібрав близько 500 квадратних метрів зношених сіток і обміняв їх на 4000 квадратних метрів професійної маскувальної тканини.

Крім цього, інші експозиції у виставці виготовлені з матеріалів, які зібрані у зоні бойових дій. Серед них – уламки зруйнованих будівель, тканина, просочена попелом зі спалених російських танків, і каструля, пробита кулями.

Каструля, пробита кулями / Фото надане організаторами
експозиція з Харкова
Маскувальні сітки з Харківщини / Фото надане організаторами

Водночас на виставці буде представлено кілька нових робіт Кнехта, що стосуються політичних і суспільних процесів Західної Європи. Додатковий мистецтвознавчий контекст надасть текст української кураторки Альони Каравай.

Виставка триватиме з 24 квітня по 7 вересня цього року. Це вже четверта експозиція художника під такою назвою після виставок у Берліні (2022 рік), а також у Вольфсбурзі та Лондоні (2023 рік). 

Фабіан Кнехт

Німецький художник, який працює переважно в жанрах перформансу, інсталяції та фотографії. З 2006 року він регулярно відвідує Україну, де створював роботи серії Isolation за підтримки друзів. Після початку повномасштабної війни у лютому 2022 року Кнехт активно підтримує український спротив і працює волонтером. Він переважно співпрацює з київською волонтерською організацією «Livyj Bereh» [Лівий берег – ред.]. Його волонтерська діяльність і часті візити до України суттєво вплинули на його діяльність.

«Кнехт не планував створювати мистецтво про війну — він просто хотів допомогти друзям і знайомим. Проте швидко зрозумів, що після волонтерських поїздок повертатися до попередніх тем у мистецтві видається неприродним, беззмістовним і неправильним. Художник, за його переконанням, має говорити про те, що переживає. Його твори також допомагають фінансувати гуманітарні проєкти», – повідомляють організатори.

Читайте також