Маніпуляція. У Львові військовослужбовці пограбували банк

Маніпуляція. У Львові військовослужбовці пограбували банк

Василина Гав'як - 31 Березня 2024 | 08:00

Мережею шириться інформація, нібито у Львові військовослужбовці пограбували банк. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» 26 березня надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно у Львові військовослужбовці пограбували банк. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш», який, за нашими спостереженнями, регулярно поширює російську пропаганду:

«Бойовики 103 ТрО пограбували банк у Львові. Їх затримала поліція при спробі перетнути кордон».

скриншот допису з телеграм-каналу «Укропский фреш»

Автори допису наголошують, що мотивом пограбування чоловіків є небажання повертатися на фронт:

«Коли бойовиків оточили, вони вважали за краще здатися, а не намагатися вирватися з оточення і добігти до кордону… Адже нещодавно 103 бригада ТрО зазнала великих втрат…», — йдеться у дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми почали з того, що перевірили наявність офіційних згадок про крадіжки у львівських банках. Так, 25 березня 2024 року патрульна поліція Львівської області дійсно опублікувала (архів) допис про пограбування банку на вулиці Володимира Великого.

скриншот допису Патрульної поліції Львівської області

Двох чоловіків, яких підозрюють у скоєнні злочину, затримали у Львові майже одразу. Зазначимо, що про перетин кордон не йдеться (на відміну від допису у пропагандистському каналі).

Згідно з даними Національної поліції, особи чоловіків встановлені — ними виявились двоє львів’ян віком 31 та 40 років. 

«Правоохоронці вилучили у них речові докази причетності до вчинення злочину – гроші та ювелірні вироби, викрадені з банку, молотки та інше. Сума викраденого наразі встановлюється, — йдеться в матеріалах справи.

Також у патрульній поліції наголосили, що затримані особи не мають жодного відношення до військових, окрім елементів одягу.

скриншот допису Патрульної поліції Львівської області

Наразі чоловіків затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру у вчиненні злочину та обрання запобіжних заходів. Досудове розслідування триває.

Отже, маємо справу з маніпуляцією. В такому випадку пропагандисти викривили суть реальних подій. Так, у Львові справді пограбували банк. Проте правоохоронці затримали ймовірних зловмисників не під час перетину кордону, а безпосередньо у Львові, до того ж самі затримані не є військовими. Подібна дезінформація робиться з метою дискредитувати українську армію та її військовослужбовців.

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.