10-го березня армія рф зайшла у Малу Рогань. Місцеві пробули в окупації до кінця березня. За цей невеликий проміжок часу окупанти встигли накоїти страшних злочинів. Про них розповідаємо у репортажі.

«Дівчатам пересуватися було небезпечно»

Жителька Малої Рогані Альона Ключко майже всю окупацію просиділа в підвалі. Жінка розповідає, що на вулицю виходила всього двічі.

«В школі у підвалі сиділи родини з дітьми. Туди зайшли двоє чи троє російських солдат. Чи то під наркотиками, чи то у станні алкогольного спʼяніння, не ясно. (Один) вивів дівчину, яка сиділа зі своєю дитиною. Їй було 26 років. І до ранку він провів з нею…»

Після цього, за словами Альони, дівчину відпустили і вона з дитиною виїхала з міста.

Поховати людину у Малій Рогані було великою проблемою

Працівник ритуальних послуг Юрій Беліцев розповів, що окупанти не давали їм нормально поховати загиблих. росіяни почали стріляти у них саме у той момент, коли Юрій з колегою несли домовину з двома вбитими цивільними.

«Ми побігли і сіли під воротами, під магазином. Потім вони розстріляли машину, тому ми спустилися в перехід. Близько двох годин нас звідти не випускали».

Більше історій від місцевих дивися у нашому відеорепортажі.

Це відео було виготовлено за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії в рамках проекту «Безперервна робота з документальними репортажами» (як частина проекту «Голоси України»). Відповідальність за зміст цього документа несе Gwara Media і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Уряду Великої Британії.