Понад три місяці харків’яни переховувалися в метрополітені від війни. У травні метрополітен відновив роботу, проте питання з розселенням людей до кінця не вирішено і в грудні.

Харків поступово відновлюється: запрацював увесь комунальний транспорт, мережі магазинів, кав’ярні та ресторани. Хоча російські ракети продовжують бити по місту, проте безліч людей, які на початку війни виїхали звідси, нині вже повернулися у свої домівки.

Наметове містечко на станції метро «23 серпня» у Харкові / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Метро стало укриттям для тих, хто не поїхав з міста. Там були сотні мешканців, які ховались на станціях від рашистських ракет. У вагонах та переходах жили місяцями.

Минає 11-й місяць війни, а люди живуть у підземці й досі. Одні не хочуть покидати підземку, адже там безпечно, інші ж залишились без житла. Деяких людей переселили в гуртожиток, проте стан та умови не влаштували, тому вони повернулися сюди, на станцію метро «23 серпня».

Юлія, координатор групи людей, які живуть на станції метро «23 серпня» / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Подейкували, що має приїхати комісія міської ради аби вирішити долю цього наметового містечка у метро, але її не було.

«Тут є люди з Руської Лозової та Куп’янська. Нас постійно живе 28-30 людей. Ведемо навіть перелік людей, які тут знаходяться. Потрібна альтернатива укриття, можливо бункер або якесь безпечне місце. Підвал та дві стіни — це те, що може не врятувати. Люди працюють за можливістю, стараються ні від кого не залежати. Зі сторони керівництва станції до нас питань нема», — додає Юлія, координатор наметного містечка на станції метро.

Наметове містечко на станції метро «23 серпня» у Харкові / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Здебільшого у наметах живуть літні люди, які вдень ідуть до квартири помитися, випрати речі, але ночують у метро. З нами також поговорив 67-річний Сергій, який працює токарем державного підприємства. Йому запропонували прихисток у санаторії Бермінводи, але він вимушений ночувати у метро, ближче до роботи, оскільки дорога до роботи обходилася у чималу суму. Санаторій розташований в області за 25 кілометрів від Харкова.

«Метрополітен це тимчасове укриття. 24 травня було поновлено перевезення пасажирів. Перед поновленням перевезень усіх громадян попередили та міська рада пропонувала та надавала розселення.

На сьогодні метрополітен – це перш за все безпечний громадський транспорт та тимчасове укриття. Усі станції продовжують приймати громадян у якості тимчасового укриття на період повітряних тривог та знеструмлення міста», — такий коментар надав речник Харківського метрополітену Олексій Бітнер.

Ґвара Медіа продовжуватиме слідкувати за цією ситуацією й надалі.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.