ЛітРезиденція: що письменники шукають у Харкові

Юлія Корж - 29 Липня 2020 | 10:00
Літературна резиденція Харків

Харківську ЛітРезиденцію заснував Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу у 2018 році з метою розвитку української літератури і книжкового середовища, популяризації читання, промоції культури Харкова. Учасниками резиденції отримають можливість упродовж місяця мешкати в Харкові для роботи над власним твором, а також для знайомства з містом.

Серед резидентів були письменники Люба-Параскевія Стринадюк та Катерина Калитко, Любко Дереш, Міхаель Целлер (Німеччина), а також перекладачка Ярослава Стріха. Організаційний партнер резиденції – Харківський ЛітМузей.

Хто може стати учасником резиденції?

Учасниками резиденції зможуть стати українські прозаїки, котрі мають на момент подання заявки не менше двох надрукованих книжок.

Учасників обирає журі, що складається 5 осіб, яких щороку призначає Виконавча рада Українського ПЕНу.

Зобов’язання учасника:

  1. взяти участь у пресконференції, присвяченій резиденції;
  2. взяти участь в одній презентації чи творчому вечорі в Харкові;
  3. активно знайомитися з культурним життям Харкова та Слобожанщини;
  4. написати підсумкове есе про своє перебування у Харкові.

ЛітРезиденція 2020

Літературна резиденція відбуватиметься з 15 серпня по 15 вересня – упродовж цього часу в ній братимуть участь перші два учасники, а з 15 вересня по 15 жовтня – ще двоє. Цьогоріч список резидентів такий:

  • Максим Беспалов (Дніпро/Львів), який працюватиме над романом «Пожежа», присвяченим історії української еміграції до США. Події роману розвиватимуться у кількох часових вимірах – від кінця XIX століття до 1960-х з містком у сьогодення;
  • Тетяна Родіонова (Київ) разом із перекладацькою групою VERBація працює над романом Томаса Вулфа You Can’t Go Home Again (попередній переклад заголовка – «Додому нема вороття»);
  • Юрій Матевощук (Тернопіль) закінчуватиме переклад двох книг Корнеля Філіповича, одного з найпомітніших прозаїків Польщі середини ХХ століття, – «Щоденник антигероя» та «Сад пана Нічке», у яких ідеться про події Другої світової війни;
  • Банди Шолтес (Ужгород) шукатиме харківських вражень для збірки оповідань «МРТ». Пригоди його героїв розгортаються в Ужгороді, Варшаві, Львові, Одесі та Харкові.

Учасники резиденції житимуть у Харкові протягом місяця (в окремих квартирах), щоб мати змогу комфортно й зосереджено попрацювати над своїми творами та перекладами. Цьогоріч резиденція відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Онлайн-зустріч резидентів

29 липня о 19:30 відбудеться онлайн-зустріч з учасниками третьої Харківської ЛітРезиденції «Що письменники шукають у Харкові/в історії: ЛітРезиденція online».

Резиденти обговорять теми, над якими вони працюють, і такі питання:

  • чому письменникам та перекладачам цікаво й важливо попрацювати у Харкові;
  • що уявляють про це місто люди, які ніколи в ньому не були, і чому сюди повертаються ті, хто побував тут хоча б один раз;
  • з якими культурними подіями/явищами асоціюють це місто.

Подія відбудеться за посиланням у ZOOM

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.