21 липня комісія з обрання керівника БЕБ [Бюро економічної безпеки України — ред.] вдруге передасть уряду документи для призначення Цивінського. Уточнюється, що цього разу це вже буде оновлений Кабмін Юлії Свириденко з частиною нових міністрів.

Про це пише «Економічна правда».

Крім цього, в інтервʼю виданню Олександр Цивінський пояснив, чому вирішив піти з НАБУ і податися на посаду голови БЕБ: через внутрішню відповідальність і розуміння, що може масштабніше впливати на систему. Він визнає, що БЕБ наразі не виправдав очікувань, а роботу органу влада і партнери оцінили негативно.

Цивінський також розповів, що питання про громадянство батька з’явилося лише у 2023 році на конкурсі на посаду директора НАБУ. Цивінський наголосив, що з батьком не спілкується багато років, офіційного підтвердження російського громадянства у нього немає.

«Я надіслав запити в СБУ і Кабмін, у тому числі по громадянству батька. Щоб для себе розуміти. Я бачу, що є відомості з офіційного реєстру, скриншот з ідентифікатором того, хто заходив. На ньому видно, що він у 1995 році отримав громадянство Росії. Потім є Telegram-канал, який публікує “Форму 1” російську 2005 року: особа схожа на нього, дані його. Інших даних, окрім цього, що я сказав, немає», – розповів він.

Цивінський додає, що після оголошення результатів конкурсу на посаду БЕБ з’явилися листи СБУ про потенційні ризики, які стали підставою для відмови Кабміну призначити його на посаду. Сам Цивінський з цією інформацією не ознайомлений, тож вважає, що йому завдали репутаційної шкоди, бо не дають можливості захиститися чи спростувати звинувачення.

Олександр Цивінський планує оскаржувати рішення Кабміну і добиватися доступу до інформації, яка стала підставою для відмови. На його думку, конкурс був прозорим і якісним, а відмова уряду – незаконною.

Нагадаємо, майже пів року українські посадовці намагаються призначити голову Бюро економічної безпеки (БЕБ) на відкритому конкурсі. Перезапустити Бюро й призначити нового директора до кінця липня вимагають Міжнародний валютний фонд (МВФ) та Європейський Союз. Від цього залежить транш міжнародної допомоги на 5 мільярдів доларів.

24 червня конкурсна комісія обрала кандидата на голову БЕБ — колишнього керівника детективів НАБУ Олександра Цивінського. 30 червня рішення комісії передали до уряду, який мав затвердити претендента на посаду до 10 липня.

Однак 7 липня уряд не призначив Цивінського. Кабмін має сумніви щодо його відповідності усім критеріям, які вимагають від кандидата на посаду очільника БЕБ.

Новопризначена прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко зазначила, що процедура призначення нового голови Бюро економічної безпеки відповідала законам і нормативно-правовим актам.

Журналістки Ґвара Медіа розбиралися, як це рішення уряду вплине на український бізнес та міжнародну фінансову допомогу — читайте у матеріалі.

Читайте також

  • Харківський антикорупційний центр закликав Кабмін призначити Цивінського директором БЕБ.