СБУ оголосила підозру в державній зраді колишньому заступнику мера Куп’янська.
Про це повідомив речник відомства Владислав Абдула.
За даними слідства, під час повномасштабного вторгнення та окупації російськими військами Куп’янського району 50-річний посадовець перейшов на бік РФ та отримав фейкову посаду в незаконних органах окупаційної влади, а саме — став виконуючим обов’язки помічника заступника голови так званої «военно-гражданской администрации Купянского района».
На своїй посаді підозрюваний займався питаннями критичної інфраструктури на захопленій території, організовувати роботу місцевих комунальних підприємств, зазначив Абдула. Також колишній заступник мера під час окупації очолив штаб із підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до опалювального періоду. Його повноваження розширилися на всі тимчасово окуповані території Харківщини.
«Слідчі встановили, що своїми протиправними діями зловмисник сприяв становленню і зміцненню незаконної влади на окупованій території України, допомагаючи ворогу побудувати владну вертикаль та переконати місцеве населення співпрацювати з рашистами», — йдеться в повідомленні.
Правоохоронці розповіли, що напередодні деокупації чоловік разом із російськими військами втік із Куп’янська й наразі переховується на непідконтрольній території України.
Окрім того, відомо, що колишній заступник Куп’янського міського голови був діючим депутатом міської ради від забороненої нині партії «ОПЗЖ».
На підставі зібраних співробітниками Служби безпеки доказів посадовцю заочно повідомлено про підозру за двома статтями кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
- ч. 5 ст. 111–1 (колабораційна діяльність).
Підозрюваному загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Тривають комплексні заходи для встановлення місця його перебування та притягнення до відповідальності за злочини проти України.
Нагадаємо, що за два роки повномасштабного вторгнення слідчі відкрили 1532 кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних із колабораціонізмом, з яких:
- 1230 — за ст. 111–1 (колабораційна діяльність);
- 188 — за ст. 436–2 (виправдування збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників);
- 56 — за ст. 111–2 (пособництво державі-агресору);
- 21 — за ст. 111 (державна зрада).
Крім того, за даними поліції, 639 осіб на Харківщині отримали підозру в колабораціонізмі та державній зраді. До суду з обвинувальними актами направлені 387 кримінальних проваджень. З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях слідчі розпочали 8931 кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із вторгненням РФ. За фактами колабораційної діяльності відкриті 905 кримінальних проваджень.
Читайте також
- Вчительку з Харківщини підозрюють у співпраці з окупантами.