Що таке колівінг?

Колівінг – формат спільного проживання. Від гуртожитку та оренди квартири із сусідами колівінг відрізняється тим, що тут проживають люди, які мають спільні наміри і проводять спільні заходи та вечері.

Це може бути велика квартира, яку спільно орендують стартапери або айтішники. Для людей, які вибирають для себе цей формат, головне – особливе середовище, ком’юніті, спілкування з людьми, близькими по духу.

Трохи історії колівінгу

Перший колівінг зародився у 2006 у Кремнієвій долині, штаті Каліфорнія. На тлі зростання цін на нерухомість у Сан-Франциско молоді співробітники IT-компаній вирішили колективно орендувати порожні маєтки. Вони перетворювали приміщення в житлові та робочі простори із загальними кухнями, вітальнями, санвузлами, прибиранням і доставкою їжі. Витрати на утримання «спільного господарства» ділили порівну.

Колівінг – оптимальне рішення під час подорожей, віддаленого співробітництва, зростання орендних ставок. Зараз молодим фахівцям простіше не прив’язуватися до нерухомости й мати можливість змінити місце проживання в будь-який момент життя. Це усвідомлюють й інвестори на ринку нерухомості

 

Особливості колівінгу

 1. До складу колівінгів входить коворкінг – простір для спільної роботи, комунікації і спілкування, а також для дозвілля. Завдяки складній функціональній структурі мешканці мають доступ до всього необхідного для комфортного життя в одному місці.
 2. Колівінги розташовують або у великих містах, або ближче до природи.
 3. Проживаючи в колівінгу, людина винаймає не просто кімнату, а цілу квартиру, тому що більшу частину часу проводить у загальних зонах: кухні, вітальні. Тут можна поговорити, пограти в настільні ігри, підтягнути англійську мову або влаштувати тематичне свято.
 4. У колівінгах немає двоярусних ліжок, а в одній кімнаті живуть максимум дві-три людини.
 5. У кожної спільноти свої правила.
 6. Тут поважають особистий простір людини. У резидентів зазвичай окремі кімнати (або огороджені частини кімнат), де можна сховатися від сторонніх очей.
 7. Вартість колівінгу часто менша від оренди всієї або частини квартири. У цю ціну також входить робоче місце, комунальні послуги, регулярне прибирання та інші витрати.
 8. Люди, які мешкають тут, працюють у будь-який час доби, не прив’язані до графіку.
 9. У колівінгу може проживати від десяти до ста осіб: різні професії, компанії і життєві погляди.
 10. Колівінги часто спонсують і організовують майстер-класи, лекції, соціальні проєкти та інші спільні заходи.

Різновиди колівінгів

Колівінги умовно поділяються за такими чинниками:

 • Розташування. Колівінги бувають у центральних районах міста, передмістях мегаполісів, житлових комплексах і переобладнаних промислових будівлях.
 • Вартість оренди. До неї можуть входити комунальні послуги, меблі та техніка на вибір, постільні та туалетні приналежності, послуги спортзалу або басейну. Періодичність оплати: щотижнева / щомісячна, набагато рідше – подобова.
 • Розміри апартаментів. Одним простіше адаптуватися в колівінгах на 10-15 людей, а іншим – на 50 і більше.

День резидента

Як правило, день у колівінгу складається з ранкових робочих сесій, зустрічей, обіду, денної робочої перерви, а також обідніх або вечірніх заходів у групі. Ось приклад типового розкладу дня у колівінгу:

8:00 – підйом, похід на кухню за кавою (або можна приготувати каву для всіх) і сніданок

9:00 – початок роботи, кілька годин на важливі завдання, дзвінки і обговорення ідей з колегами

12:00 – перерва на обід

15:00 – перерва

17:00 – кілька годин роботи, завершення різноманітних завдань, які виникли протягом дня

19:30 – вечеря в місцевому ресторані або барі

23:00 – час спати

Поради з етикету для мешканців колівінгу

Ось кілька порад, прийомів і правил етикету, які допоможуть вам зрозуміти, що вам потрібно зробити  і чого потрібно уникати, мешкаючи у колівінгу:

Що потрібно робити

Бути активним членом спільноти. Приєднуйтеся до подій, зустрічайтеся із сусідами по кімнаті і з іншими мешканцями, а також беріть активну участь у спілкуванні з тими, з ким ви живете.

Дотримуйтеся правил будинку щодо інших мешканців: не галасуйте і не порушуйте їхній особистий простір. Якщо вам складно стежити за порядком, виберіть одну кімнату і обмежте свій безлад нею.

Не соромтеся. Вам потрібно бути самодостатнім, продуктивним членом спільноти.

Чого не варто робити

Бути відлюдником. Вам не потрібно весь час бути соціально активним, але вам не вдасться уникнути всіх, коли ви живете в такому співтоваристві.

З’ясовувати стосунки з кожним мешканцем. Робіть свою справу і внесок, підтримуйте чистоту, порядок у домі і будьте доброзичливим.

Відволікати будь-якого, хто надів навушники. Навушники означають, що хтось працює або розмовляє по телефону, або просто не хоче говорити.

Порушувати правила, з якими ви погодилися спочатку.

Де знайти колівінги в Україні?

Вони є ось такі

Z-House – Полтава

Stockholm Studios – Ірпінь

Вільний Простір – Львів

Molfar.kha – Харків

Domivka Coliving – Київ

Vilnyy – Київ

Теги:

#лайфстайл