Медійник зник 29 травня та перебував у розшуку.
Харківського журналіста Олександра Лапшина знайшли мертвим. Інформацію про його смерть підтвердив керівник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.
«30 травня 2024 року до поліції надійшла заява від родичів Олександра, що він безвісти зник. Поліція почала розслідування. 29 червня до нас надійшла інформація від перехожого, який виявив тіло на мотузці з ознаками суїциду в районі Сортировки. Звісно, ми мали встановити особу загиблого, бо цей чоловік там перебував довгий час і візуально підтвердити, хто ця людина неможливо. В кишені була записка, але через спеку її неможливо було прочитати. Ймовірно, це була передсмертна записка», — сказав Болвінов.
Поліція відібрала ДНК у батька Олександра та отримала результати про збіг тіла і відібраного матеріалу. Офіційна причина смерті буде визначена після судово-медичної експертизи. За даними поліції, є підстави вважати, що Лапшин покінчив життя самогубством.
Журналіста шукали волонтери та поліція у Харкові протягом місяця. 29 червня, група прочісувала територію поблизу будинку чоловіка, встигли пройти частину.
«На жаль, тіло знайшли місцеві жителі, вони нас набрали, сказали, ми приїхали. Це десь за півтора кілометра від місця його проживання. Ми тримали інформаційну тишу, щоб мали змогу працювати слідчі й повідомити родину», — керівник пошуково-рятувального загону громадської організації «Троянда на руці» Олександр Гуманюк.
Хто такий Олександр Лапшин?
Олександр Лапшин до повномасштабного вторгнення не працював у ЗМІ. Від початку повномасштабного вторгнення, з березня 2022 року, близько місяця працював фіксером міжнародної агенції Reuters. Також публікувався на сайті «Української правди». 29 травня 43-річний Олександр вийшов із власної квартири без документів і телефона й не повернувся.
За словами подруги журналіста, Вікторії Чалої, чоловік брав участь у багатьох проєктах, в тому числі і волонтерських. Працював з журналістськими місіями у зоні бойових дій, навчаннях з першої медичної допомоги та іншому. А також активно допомагав харків’янам.
Читайте також
- В Україні від початку повномасштабного вторгнення безвісти зниклими вважаються 52 тисячі 673 людини. Близько 37 000 із них — за особливих обставин. Також від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 3 676 фактів зникнення дітей.