Фахівці з офісу міського розвитку Urban Reform презентували урбан-візію «Охтирка: урбанвізія» — документ, що визначає концептуальну схему для подальшого розвитку міста.

Візія передбачає:

  • позиціонування; 
  • визначення перспективних напрямів розвитку; 
  • цілі та просторовий план розвитку міста. 

Просторовий план розвитку порушує питання екології, природи, публічних просторів, містить пропозиції для плану з покращення мобільності, концепцію розвитку забудови й перших пілотних проєктів. 

Проєкт створено з урахуванням даних, зібраних командою під час дослідження Охтирки. Усі матеріали опубліковано у вільному доступі.

«Візія міста охоплює всі аспекти життя та сприяє узгодженому розвитку міста, — поділилася керівниця проєкту, архітекторка й урбаністка Анастасія Палій. — Процес створення візії відбувається з великою увагою до участі громади та формування спільного майбутнього».

Над візією працювала міждисциплінарна команда, яка спеціалізується на розвитку міст. У неї входять урбаністи, соціологи, архітектори, дослідники, фахівці з планування міст, екології, соціології, транспорту, економіки, ландшафтного планування та розвитку культури.

Харківські урбаністи презентували урбан-візію міста Охтирка
Харківські урбаністи презентували урбан-візію міста Охтирка

«У своїй роботі над створенням візії Охтирки ми акцентували на людях, а не тільки на документах. Це сприяло створенню середовища для спільного розвитку. Головним результатом нашої роботи ми вважаємо об’єднання громадян навколо ідей, формування спільного майбутнього, взаємодію та пошук спільних рішень», — каже Олександра Нарижна, архітекторка, урбаністка й голова ГО Urban Reform.

Харківські урбаністи презентували урбан-візію міста Охтирка
Харківські урбаністи презентували урбан-візію міста Охтирка

Громадську організацію UrbanReform («Міські реформи») започаткували у 2014 році харківські архітектори, урбаністи та громадські діячі. Вони прагнули впливати на формування міського середовища, відстоювати публічний простір та пропонувати нові вектори розвитку Харкова.

Серед кейсів команди: боротьба проти «одоробла» на площі Свободи, створення київського урбан-парку на ВДНГ та розробка проєкту культурного центру «Механіка». 

Читайте також:

  • Бюро Нормана Фостера презентувало план розвитку наукових парків у Харкові