Місто Харків не отримувало субвенцій від держави на побудову укриттів для навчальних закладах у 2023 та 2024 навчальних роках.
Про це повідомила керівниця міського департаменту освіти Ольга Деменко на брифінгу у Харкові.
За її словами, поняття субвенцій та дотацій від держави — різні речі. Нещодавно Харків отримав дотацію на 345,2 мільйона гривень з 2 мільярдів 177 мільйонів, спрямованих на область. Ці кошти будуть направлені, як дотація для будівництва захисних споруд у місті.
«Субвенція — співфінансування держави та міста. Таким чином держава направляє кошти від субвенцій до області, а представники ОВА ,своєю чергою, розподіляють їх по населеним пунктам регіону. Відтак, місто подавало запит на отримання 70% коштів для будівництва захисних споруд від держави, а профінансувати 30% планувало власним коштом», — пояснила представниця міського департаменту освіти.
Вона також додала, минулого року з 250 мільйонів гривень місто Харків не одержало нічого, так само і в цьому, але вже з 500 мільйонів, направлених на область.
Додається, дотація — ті кошти, які не потребують співфінансування. І, за словами Ольги Деменко, міська влада вже має чіткий план на виділенні 345,2 мільйона гривень для побудови захисних споруд у місті.
«Як тільки гроші надійдуть, ми приступимо до робіт. Проєктно-кошторисна документація, експертиза та план для визначених закладів освіти — готові», — сказала представниця департаменту.
Ольга Деменко також додала, що невдовзі у Харкові відкриють ще одну підземну школу в Київському районі міста, однак подробиці будуть згодом.
Нагадаємо, у Харкові 2 квітня відкрили першу підземну школу. Приміщення збудоване за найвищими стандартами безпеки, має 20 класних кімнат та розраховане на приймання 900 учнів у дві зміни.
Парти у класах можуть трансформуватися під зріст школяра, а отже за ними зможуть навчатися діти різних класів. У їдальні учні харчуватимуться по черзі, на різних перервах. На місці для школярів доступні різні напої, їжу готуватимуть на кухні сусідньої школи, а потім доставлятимуть її сюди.
Вартість будівництва такої школи склала понад 58 мільйонів гривень коштом міського бюджету. Обладнання у класах перевезли зі шкіл неподалік. Надалі за кошти міжнародних партнерів підземну школу планують оснастити усім необхідним.
Читайте також
- У територіальних громадах Красноградського та Лозівського районів Харківської області планується запустити офлайн-навчання у 55 закладах загальної середньої освіти. Це приблизно 15 тисяч учнів.
- У Харкові цієї осені розпочнуть навчання п’ять тисяч першокласників — Терехов.