Ігор Терехов посів перше місце серед мерів України, більшість харків’ян вважають своє місто доглянутим та хочуть, щоби під час відбудови додали більше озеленення та енергозберігальних технологій.
Про це йдеться у звіті 9-го поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні від незалежної Соціологічної групи «Рейтинг».
Соціологи запитували в громадян про загальні настрої, оцінку якості обслуговування та послуг, діяльність місцевої влади, сприйняття корупції, адаптація до умов війни, відбудова, розвиток інклюзивного суспільства, економіка та бюджети міст, ставлення до міжнародних союзів, родичі за кордоном та демографія.
За даними дослідження, 62% харків’ян вважають, що їх місто рухається в правильному напрямку, 22% — із цим не погоджуються, 16% — не визначилися.
Щодо економічного становища, то лише 1% опитаних мешканців Харкова вважає, що воно покращилося, 9% — дещо покращилося, 32% — залишилося як і було, 29% — дещо покращилося та 28% — набагато погіршилося.
У разі загострення воєнної ситуації поблизу міста, більша частина харків’ян планує залишатися вдома.
Оцінка якості обслуговування та послуг серед містян коливається так:
- відмінно: від 1 до 46%;
- добре: від 7 до 42%;
- середньо: від 4 до 37%;
- погано: від 1 до 21%;
- жахливо: від 1 до 16%;
- послуга: недоступна від 1 до 15%;
- важко відповісти: від 1 до 32%.
Щодо діяльності місцевої влади, то в Харкові 47% людей схвалюють дії мера, а 33% швидше схвалюють. Натомість дії ОВА схвалює лише 19% та 21% — швидше схвалює.
Водночас лише 26 % харків’ян стверджують, що добре проінформовані в діяльності місцевої влади та 32 % — дещо проінформовані.
Також соціологи попросили описати орган місцевого самоврядування трьома словами. Отже, харків’яни вважають, що:
- компетентний — 35%;
- відповідальний — 32%;
- ефективний — 29%;
- корумпований — 22%;
- кумівство — 19%;
- непрозорий — 18%.
Крім того, 65% мешканці міста вважають, що Ігоря Терехова треба переобрати на наступний термін. Та 37% вважають, що депутати Харківської міської ради мають допрацювати до кінця війни.
Щодо адаптації до війни, то 79% містян мають вдома запаси води, їжі, ліків, тривожну валізку, 60% — грошові заощадження та 30% — автономне джерело живлення.
Також більшість респондентів із Харкова вважає, що відбудова міста може тривати довше, але з обов’язковим впровадженням зелених, енергозберігальних технологій та модернізацією, аби бути економічно вигідною в майбутньому. Це підтримали 69% харків’ян, проте 17% опитаних вважають, що відбудова має початися якнайшвидше, що означає відновлення об’єктів без модернізації.
Ще 94 % харків’ян відчувають гордість за те, що є мешканцями свого міста.
Дев’яте поглиблене дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні — це щорічне опитування дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг.
Опитування проводилось у 21 обласному центрі України, за винятком тих, що перебувають під контролем російських чи проросійських сил. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 16 800 респондентів. віком від 18 років і старше і є репрезентативною для населення по віку та статі.
Для забезпечення репрезентативності вибірки, було опитано по 800 респондентів у кожному місті незалежно від чисельності населення.
Читайте також
- Харків серед лідерів в Україні за кількістю дерусифікованих топонімів — дослідження