Попри війну, складнощі економічного та соціального життя, щоденне бомбардування, місто Харків продовжує жити, працювати та творити. Люди хаотично переміщуються вулицями, намагаються отримувати насолоду від кожного моменту.
Харківське видання Gwara Media теж продовжує працювати, розвиватися, розширювати горизонти, тож наразі відкрили власне кафе – «Кава Медіа».
Уявіть: йдете ви вздовж вулиці Пушкінська і відчуваєте, як сильно хочете кави. Ви вже у пошуках кафе, де можна насолодитись улюбленим напоєм. І ось перед вашим обличчям вивіска – «Кава Медіа», яка запрошує пройти всередину двору. На вулиці досить гучно від машин, тож ви, не роздумуючи, завертаєте в цей дворик і прямуєте за смачною кавою.
Тут перед вашими очима відкривається естетика, подібна до одеського, а можливо, і львівського дворика – тихо, затишно, ще трохи чутно запах кави зсередини… На вулиці розташовані столики, і ви вже подумали, що сьогодні занадто гарна погода, щоб сидіти у приміщенні, тож замовляєте каву і виходите надвір.
Поки бариста робить ваш улюблений капучино, ви помічаєте, як в кутку, зліва від вас, за столом працює хлопець. Це Ярослав – маркетолог Gwara Media, а за сумісництвом – власник кав’ярні.
Ярослав з дитинства мріяв про власний заклад. Навіть заради цього пішов працювати у сферу обслуговування, щоб отримати необхідний досвід.
– Взагалі-то власна справа – це мрія дитинства. Але саме під час війни, в один із вечорів, я реально замислився, що треба розвивати бізнес, і добре було б відкрити кафе. Але просто кафе – не цікаво. Я хотів, щоб це було щось на кшталт медіацентру чи хабу у співробітництві з Gwara.
Наступного дня я запропонував цю ідею Сергію, нашому редактору. Після розмови через півтора тижні відкрилось кафе «Кава Медіа».
У нас одразу ж з’явилось безліч ідей: ми можемо зробити кав’ярню крутим простором для занять митців, вебінарів, переглядів фільмів; робити виставки, приводити друзів. І щоб тут панувала невимушена легка атмосфера.
«Навіть логотип кав’ярні розроблявся спеціально під логотип медіа», – ділиться Ярослав.
Поки ви знайомились з Ярославом, бариста нагадує, що капучино вже готовий. До речі, це брат Ярослава, який допомагав з відкриттям закладу і зараз працює тут.
І ось ви помічаєте поруч із вами таке звабливе, смачне печиво у баночці. Його привезли сьогодні зранку, і коли ви відкриєте кришку, то, крім запаху кави, відчуєте солодкий аромат печива. Між іншим, його виготовляють волонтери з «Пекельної кухні». Гроші з виторгу йдуть на допомогу жителям Харківщини.
«Вражає, так? Взагалі фішка закладу ще й у тому, що тут продаються речі, виготовлені волонтерами. Ми хочемо якомога більше розповідати про це та просувати цікаві волонтерські організації, які допомагають усій Україні, – додає Ярослав. – Окрім печива, у нас ще продають «Херсонську каву». За легендою, вона росла у кавунах. А зараз хлопці та дівчата поїхали на Захід, там працюють, відкрили новий простір в Івано-Франківську». Детальніше про це можна дізнатися з репортажу Gwara Media.
Взагалі Ярослав каже, що унікальність закладу полягає в тому, що це закритий двір, він доволі безпечний і кожен може знайти тут чим зайнятись: попрацювати, відпочити чи познайомитися з новими людьми.
– У майбутньому плануємо робити фотовиставки, кінопокази, вебінари. Хочемо зробити невелику сцену для музичних виступів, молодих творців, художників та всіх охочих.
Несподівано відчиняє двері у кафе Сергій, керівник Gwara Media. Це він, певно, з чергового завдання приїхав.
– Сергію, а розкажи, як ти зрозумів, що вам необхідне кафе?
– Варто розпочати з того, що Gwara Media – це креативне медіа, яке досить довго шукало себе. Це був еволюційний шлях. Ми довго розвивалися, і зараз ми нарешті знайшли себе. А взагалі я вважаю, що медіа – це екосистема, треба, щоб були читачі, донори, бізнес. Ми хочемо розвивати спільноту, спілкуючись з нею, вчитись разом, але для цього не вистачає місця для зустрічей.
«Загалом, – далі пояснює Сергій, – запуск кафе – це як симулювання нормального життя. Кожного разу, коли розповідаєш комусь про відкриття закладу в Харкові, всі здивовано запитують “Як це можливо? У вас же там вже все розбито”, – сміється. – Так, розбито, але життя продовжується, і ми маємо працювати, жити, допомагати, створювати щось нове».
Звичайне медіа – не наш формат.
– Як вам вдалось відкрити кафе за півтора тижні?
«На цей момент нам був потрібен новий офіс, поки шукав – знайшов цей дворик. Перше, що спало на думку: це місце ідеально підходить під кафе, – розповідає Сергій, – далі дискусія, як це все реалізовувати, але все ж спробували й запустили “Кава Медіа”».
Далі поки шукали обладнання, знайшли нові знайомства. Все, що ви бачите у кафе, зроблено людьми з великою історією. Так ми вирішили, що кафе має бути простором для митців, волонтерів, активістів, про яких ми потім могли б писати.
«Це як свій вайб в журналістиці», – завершує розмову Сергій, бо треба ж бігти на чергове завдання.
Ви допиваєте каву та збираєтеся покинути заклад, але тепер ви знаєте затишне місце у Харкові, де у вас стало на кілька знайомих більше.