Президент Зеленський доручив Кабінету Міністрів розглянути петицію про маркування товарів та брендів, які продовжують свою діяльність в Росії.

Про це повідомив автор петиції та політичний діяч Юрій Гудименко.

Майже рік минув з публікації тексту звернення на сайті Президента. У відповідь Зеленський зазначив, що прийняття рішення потребує зваженості, а маркування — додаткових витрат. Втім, він відправив петицію на подальший розгляд.

Водночас у зверненні президент згадав застосунок Rubargo, який допомагає ідентифікувати компанії, що працюють у РФ, завдяки скануванню штрих-кодів на їхній продукції.

Петиція містить заклик про обов’язкове виділення тих товарів та брендів, що досі присутні на російському ринку, сплачують податки та продовжують виробництво власних продуктів. Зокрема, маркувати їх написом або поміткою червоного кольору з інформацією про співпрацю з державою-терористом.

Крім цього, Юрій Гудименко наголошує на необхідності відокремлення таких товарів у точках продажу. Та їх штрафування в разі порушення цих вимог.

До переліку таких компаній, за даними Єльського університету (США) та Київської школи економіки, входять близько тисячі бізнесів. Серед них й лідери певних сегментів українського ринку:

  • Avon Products, Inc., Bonduelle Group, Colgate-Palmolive Company, Johnson&Johnson, Mondelez International, Inc, Nestlé S.A., Procter & Gamble Company, Red Bull GmbH та інші.

Петицію підтримали понад 30 тисяч користувачів.

«Із запізненням, але отримав відповідь від Офісу Президента України щодо петиції по маркуванню товарів брендів, які залишились працювати у Росії й наповнюють російський бюджет, тобто фінансують вбивства українців. Як я і прогнозував в інтерв‘ю, це питання передано на розгляд Кабінету Міністрів України. Я, зі свого боку, готовий долучатися до розробки необхідних проєктів, про що поінформую листом пана Дениса Шмигаля», — зазначив Юрій Гудименко.

Нагадаємо, що Київська школа економіки (KSE) регулярно моніторить діяльність іноземних компаній на російському ринку. Зокрема, близько 40% з них досі продовжують діяльність. Детальніше в матеріалі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.