Відтепер дані отримуватимуть з Держреєстру, що значно пришвидшить процедуру оформлення документа.
Кабінет міністрів спростив процедуру отримання паспортів для громадян, в тому числі тих, які тимчасово перебувають за кордоном. Дані тепер отримуватимуть з Держреєстру, що дасть можливість швидше оформлювати документи. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
«Відтепер Державна міграційна служба і закордонні дипломатичні установи матимуть безпосередній доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Вони отримуватимуть відомості про державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження у формі витягу з цього реєстру», – ідеться в повідомленні.
Відповідну постанову сьогодні схвалено на засіданні Уряду. Напрацювання та супроводження цього документа здійснювалось у межах роботи Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду громадян України з ТОТ через територію третіх країн в Україну.
Мінреінтеграції вважає, що відновлювати документи будуть швидше, адже «істотно скоротиться час обробки запитів на отримання паспортів».
Нагадаємо, мешканці окупованих територій можуть брати російські паспорти для безпеки свого життя. Про це на початку травня заявив Омбудсман Дмитро Лубінець
Уповноважений із прав людини вважає, якщо немає можливості виїхати з окупованих територій, можна брати російські паспорти, аби вберегти своє життя.
Він зазначив, що законодавство не ідеальне, треба вносити зміни, але щодо ситуації, яка відбувається на ТОТ — безумовно всі представники уряду розуміють. Однак ніхто не погодить добровільне отримання російського паспорта, але якщо стосується виживання, немає жодних суперечок у цьому плані.
«На майбутнє, щоби подібного не відбувалось, порада від мене дослуховуватись у першу чергу до правозахисного сектору та міжнародних експертів. Не треба настільки різко давати заяви, бо вони чутливі для людей, які проживають на окупованій території», — зазначив омбудсмен.
Крім того, держава буде аналізувати кожного, хто працював в окупаційній владі. Зокрема, хто складав списки українських дітей на примусову депортацію, хто, навіть, без російського паспорта допомагав російським військовослужбовцям. При цьому кожен зможе заявити про свою позицію та дії.
Читати також:
- Стало відомо, що відбувається з українцями на окупованих територіях за відмову від паспорта РФ
- Мешканці окупованих територій можуть брати російські паспорти для безпеки свого життя
- Кабмін розширив список товарів, на які волонтери можуть збирати кошти без оподаткування
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.