Російські війська нещодавно просунулися на південний схід від Куп’янська на тлі безперервних боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 3 травня, повідомляють в американському Інституті вивчення війни.
Основною ціллю Росії на цій ділянці фронту є – повна окупація Луганської області та просування на схід Харківщини та північ Донецької області.
На опублікованих 2 травня геолокаційних знімках видно російську бронетехніку, ймовірно, 1-ї гвардійської танкової армії (Московський військовий округ), що діє в центрі Кислівки (на південний схід від Куп’янська).
На мапі Deepstatemap станом на 4 травня 2024 року більша частина села Кислівка помічена як окупована армією РФ територія.
Проросійські мілітарні блогери заявили 3 травня, що підрозділи 47-ї танкової дивізії (1 гвардійська танкова армія) також досягли тактичного прориву на південь від Кислівки в напрямку Котлярівки і просунулися на 480 метрів углиб, проте в Інституті вивчення війни не знайшли візуального підтвердження цьому.
Кислівка — село у Петропавлівській сільській громаді Куп’янського району Харківської області. Довоєнне населення становило майже 1000 осіб. До села примикає село Котлярівка (населення до війни – 255 жителів). Через населений пункт проходить залізниця Куп’янськ — Сватове — Попасна, однойменна станція Кислівка.
Під час російського повномасштабного вторгнення в Україну села були під російською окупацією, в ході Харківського контрнаступу українські військові звільнили від російської окупації у 2022 році.
Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що російські війська на Куп’янському напрямку відновили свої штурмові підрозділи, додавши більше техніки та новобранців з-поміж засуджених, і поновили штурмові операції.
Синєгубов заявив, що російські війська періодично зосереджуються на різних напрямках уздовж лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна, щоб знайти слабкі місця в українській обороні, і наразі вони зосереджені на напрямках Кислівка і Табаївка (обидва – на південний схід від Куп’янська).
Бойові дії також тривають на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, на схід від Куп’янська біля Петропавлівки, на південний схід від Куп’янська біля Стельмахівки та Берестового, на південний захід від Сватового біля Новоєгорівки, Греківки, Макіївки та Невського, на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки та Торського і на південь від Кремінної біля Серебрянського лісництва та Білогорівки.
Читайте також
«Куп’янський рай…»: як відбувається евакуація зі сходу Харківської області. З Харкова до Куп’янська близько двох годин їзди автомобілем в одну сторону. Цей маршрут ледь не щоденно долають волонтери громадської організації «Троянда на руці», щоб евакуювати мешканців з Куп’янського району, де російські війська щоденно завдають артилерійських та авіаударів.
Евакуація на Харківщині: де і як отримати допомогу? Щоб зробити інформування громадян з питань евакуації зрозумілішим та доступнішим координаційний гуманітарний центр запустив цілодобову гарячу лінію. Зателефонувавши за безоплатним номером 0 800 33 92 91 можна отримати усю інформацію.
Росія завдала удару по Харкову посеред дня по приватних будинках: є загибла та постраждалі — фото. Відомо про загиблу літню жінку та двох постраждалих чоловіків, пошкоджено близько 12 будинків.