Один з російських військових блогерів заявив, що армія РФ продовжують просуватися на захід від Сватового в напрямку річки Оскіл з темпом близько одного км на день. Однак, аналіз Інституту вивчення війни (ISW) не знайшов візуальних підтверджень цих заяв про такий швидкий темп наступу.

«ISW поки не має візуального підтвердження того, що російські війська просуваються зі швидкістю близько 1 км на день на секторі Сватове. ISW не помітила візуального підтвердження нещодавніх заяв Росії про значне просування на південний захід від Сватового, і Міноборони Росії, можливо, перебільшує заяви про просування, щоб відвернути увагу від українських контрнаступів в інших місцях уздовж фронту», — зазначили в ISW.

Збройні сили Росії заявляють про успіхи у своїх наступальних операціях. Водночас Генштаб ЗСУ повідомляє, що армія РФ невдало проводила наступальні дії поблизу населених пунктів Надія та Новоселівське.

Міноборони РФ зазначило, що 7-й окремий мотострілецький полк захопив неуточнені вигідні позиції на заході від Куземівки, яка знаходиться на північний захід від Сватового.

Також там заявляють про просування на 12 км уздовж фронту та проникнення на 3 км у глибину української оборони поблизу Сергіївки.

Читайте також

  • Армія РФ завдала авіаудару в районі Ізюмського на Харківщині – Генштаб. Всього під ворожим вогнем опинилося щонайменше 11 населених пунктів.
  • Увечері 27 липня війська РФ обстріляли село Новоосинове Куп‘янського району. У результаті обстрілу постраждало п‘ятеро людей.