Станом на 13 липня, харківʼянам вдалося придбати 489 квартир та будинків за державною програмою «єВідновлення». Про це повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.
За його словами, жителі громад в області отримали за сертифікати 373 квартири та ще 116 приватних будинків. Водночас для ремонту житла у межах держпрограми майже 20, 5 тисяч людей отримали 1,88 млрд грн компенсацій.
Загалом у 34 громадах області сформовано 2 тисячі 590 сертифікатів на 3.6 млрд грн.
Детальніше про єВідновлення:
єВідновлення — державна програма допомоги у відновленні квартир, приватних будинків або інших житлових приміщень, пошкоджених через бойові дії після 24 лютого 2022 року.
Ініціатива запрацювала 10 травня 2023 року в Україні на платформі Дія. Українці, житло яких було пошкоджене внаслідок бойових дій, можуть отримати компенсацію на ремонт.
Кошти надаються, якщо житло:
- пошкоджене внаслідок бойових дій після 24 лютого 2022 року;
- розміщене на неокупованій території;
- підлягає відновленню за результатами комісії;
- не було відремонтоване самостійно.
Витратити компенсацію можна лише на товари та послуги компаній-партнерів, яким банк видав МСС-коди 5211 (магазини будівельних матеріалів та пиломатеріалів), 5231 (магазини скла, фарби та шпалер) та 1520 (підрядники в галузі будівництва).
Нагадаємо, Уряд під час виїзного засідання 12 липня у Харківській області ухвалив рішення про направлення додаткових 6,8 млрд грн на реалізацію програми єВідновлення.
З цих коштів 2,4 млрд грн будуть спрямовані на ремонти житла українців, зокрема на дрібні, середні й капітальні ремонти. Шмигаль зазначив, що програму фінансує Світовий банк.
Ще 4,4 млрд грн будуть направлені на фінансування житлових сертифікатів. Цей компонент фінансує Банк розвитку Ради Європи.
Читайте також
- У Дії мешканці ТОТ можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків. Наразі доступне бета-тестування нового етапу сервісу, пізніше він працюватиме на постійній основі.
- В Україні затвердили зміни, які дозволяють проводити обстеження зруйнованого житла на територіях активних бойових дій. Раніше дані про знищені об’єкти на цих територіях не потрапляли до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна. Відповідно, громадяни не могли отримати компенсації.