Харківська громадська організація «Хартія» створила петицію з вимогою повторного розгляду питання про позбавлення звання «Почесний громадянин Харківської області» народного депутата України від нині забороненої партії ОПЗЖ Григорія Суркіса. Про це повідомляють у Kharkiv Media Hub.
Автори петиції хочуть позбавити Суркіса почесного громадянства, зокрема під час триваючої збройної агресії з боку Російської Федерації. Звання почесного громадянина є найвищою формою подяки жителів Харківської області за їхній внесок і заслуги. Тож, враховуючи біографію Суркіса, він не заслуговує на таке визнання.
У «Хартії» наводять такі факти, які варто враховувати при розгляді петиції:
- Григорій Суркіс співпрацював з російською провладною партією «Единая Россия» і не засуджував зустрічі з представниками РФ.
- Суркіс прибрав патріотичне гасло «Героям Слава» з форми української футбольної збірної.
- Він не засудив збройну агресію Росії проти України, виїхав за кордон з готівкою і військовозобов’язаними родичами, не задекларувавши гроші на кордоні в Україні, що є порушенням законодавства.
- У ЗМІ з’явилась інформація про бажання Суркіса привласнити спадщину Віктора Медведчука, але він не спростував цю інформацію.
Петицію підтримали громадські та благодійні організації, серед яких Асоціація ветеранів АТО, Український легіон, Сестра Милосердя, Art Defence, Українське об’єднання учасників АТО та волонтерів у Харківській області, Благодійний фонд родини Алчевських-Бекетових, Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан», «Мі:КОЛО», військово-патріотична організація «Фрайкор», Асоціація «Літера», Волонтерське об’єднання «Доброчинець» та Всеукраїнська асоціація сімей зниклих безвісти та загиблих захисників України.
Григорій Суркіс
- Український футбольний функціонер, підприємиць і проросійський політик.
- Був віцепрезидентом УЄФА з 2013 по 2019 рік, президентом Федерації футболу України з 2000 по 2012 рік.
- У березні 2019 року проти Суркіса було відкрите кримінальне провадження, яке стосується можливого привласнення та розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою осіб.
- Провадження пов’язане з будівництвом навчально-тренувальної бази для національних збірних команд під Києвом. Суркіс разом з іншими особами заявляв про будівництво спортивної бази у 2003 році, проте після збору коштів з українських клубів із сприянням УЄФА, базу так і не збудували. Аудит компанії KPMG виявив збитки, спричинені Українській асоціації футболу через розтрату коштів УЄФА на неіснуюче будівництво спортбази.
- У 2021 році Нацполіція розпочала активне розслідування цього випадку, а суд продовжив строки досудового розслідування до лютого 2022 року.
Читайте також
- СБУ оголосила підозру олігархові Павлу Фуксу. Він наразі перебуває під санкціями. Його підозрюють у значних фінансових махінаціях та ухиленні від сплати податків.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.