Український кінорежисер та воєнний кореспондент з Харкова Мстислав Чернов отримав нагороду за найкращу режисуру в категорії «Документальне кіно» кінофестивалю «Санденс» за фільм «2000 метрів до Андріївки».

Про це повідомили на сайті кінофестивалю «Санденс».

Як зазначається, нова стрічка розповідає про український контрнаступ 2023 року та звільнення села Андріївка під Бахмутом.

«Серед невдалого контрнаступу журналіст стежить за українським взводом, який виконує завдання подолати одну милю міцно укріпленого лісу та звільнити стратегічне село від російської окупації. Але чим далі вони просуваються своєю зруйнованою батьківщиною, тим більше розуміють, що ця війна може ніколи не закінчитися <…> У цій картині тотальної війни — від командних пунктів, які ведуть солдатів, до похорону загиблих і жорстоких боїв людей, які ще кілька років тому були мирними жителями — Чернов створив дивовижний фільм про жахливу красу визволення свого дому, водночас непохитно дивлячись на марність і жах самої війни», — йдеться в описі.

«20 днів у Маріуполі»: фільм Чернова, який отримав «Оскар»

Стрічка документує злочини росіян проти цивільного населення в перші тижні повномасштабного вторгнення в обложеному Маріуполі. Зафіксувати події залишилися в місті журналісти Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко.

Стрічка «20 днів у Маріуполі» стала лауреатом премії «Оскар» у номінації «Найкраща повнометражна документалка». Це перший «Оскар» в Україні. Крім того, стрічка здобула перемогу у номінації «найкращий документальний фільм» на британській кінопремії BAFTA.

Також двоє фотожурналістів з Харкова отримали Шевченківську премію в номінації «Публіцистика і журналістика». Йдеться про Мстислава Чернова та Василису Степаненко.

Зазначається, вони були єдиними представниками міжнародних ЗМІ, які висвітлювали ситуацію в місті Маріуполь під час облоги РФ.

Читайте також

  • Переможцем кінопремії «Золота Дзиґа» став фільм режисера з Харкова Мстислава Чернова
  • «Всередині завжди залишається щось цінне»: як у Харкові реставрують культурний центр DRUK