Станом на липень 2025 року у Харківській області ціна за гектар сільськогосподарської землі становить 43 295 гривень.
Про це свідчать дані Опендатабот.
Найвищу вартість сільгоспземлі серед прифронтових регіонів мають земельні ділянки на Дніпропетровщині – 73,9 тисячі гривень за гектар. На Донеччині гектар землі коштує 50,5 тисячі гривень. Харківщина посідає третє місце з показником 43,3 тис. грн/га.
Натомість вартість землі у прифронтових областях залишається найнижчою в Україні. У Запорізькій області ціна становить 38,3 тис. грн/га, на Херсонщині – 39,1 тис., на Чернігівщині – 41,1 тис., у Миколаївській області – 41,6 тис., а на Одещині – 41,8 тис. грн/га.
Найдорожчою земля є на Івано-Франківщині. Там, у середньому, за один гектар доведеться заплатити 126,6 тис. грн. Далі йдуть Львівщина із 118,3 тис. грн/га, Київщина – 89, 4 тис. грн/га, Тернопільщина – 86,9 тис. грн/га.

Відомо, що з моменту відкриття земельного ринку в Україні у липні 2021 року уклали 339 644 угоди купівлі-продажу землі. Загалом продали понад 636 тисячі гектарів на 30,4 мільярда гривень.
Зазначається, середня вартість одного гектара зросла на 60% — до 60,7 тисячі гривень за гектар станом на червень цього року.
Нагадаємо, за слова очільник ХОВА Олега Синєгубова, російські війська завдають ударів по полях і сільськогосподарських угіддях Харківщини, ймовірно з метою знищення врожаю, який нині збирають місцеві аграрії. Так, удари зафіксували у Куп’янському та Ізюмському району. Разом із тим, російська армія прицільно атакує сільськогосподарську техніку, додав Синєгубов.
Читайте також
- Харківщина на п’ятому місці серед регіонів за кількістю штрафів від ТЦК.
- Харківщина серед лідерів продажу землі.
