Ініціатива з побудови автономних підземних бомбосховищ отримала назву «Схов».
Думка про побудову комфортного бомбосховища з’явилася в Олександра Чирви, коли йому прийшлося довгий час сидіти у бомбосховищі під час постійних обстрілів Харкова.
«Під час масованих обстрілів міста ми з вагітною на той час дружиною спускались у підвал нашого будинку. Але за декілька днів зрозуміли, що там навіть небезпечніше ніж вдома за двома стінами. Адже, якщо на цей старий підвал впаде будівля, виходу не буде», — розповів Олександр в інтерв’ю mc.today.
Він звернувся до своїх колег по бізнесу Олексія Сусліна та Тимура Фейзулаєва, які перебували в таких самих умовах. Разом вони займалися виготовленням металоконструкцій та виробів з металу. Тоді й народилася ідея проєкту.
Основна мета «Схову» — це створення безпечного простору, де є всі атрибути звичного побутового життя, що поєднані з високим рівнем захисту. Крім того, об’єкт є повністю автономним та має всі умови, аби тривалий час не залежати від зовнішнього світу. Для додаткової безпеки бомбосховище має 2 виходи.
Базова комплектація підземної квартири розрахована на трьох осіб та включає ванну кімнату, кухню та спальню. Бункери підключають до мережі водопостачання, каналізації, енергомережі та оснащують системою вентиляції.
«З приводу кожної системи та конструкції були залучені фахові спеціалісти. Загалом процес розробки та проєктування тривав сім місяців. “Схов” витримує пряме влучення артилерійського снаряду 152 мм. В якості опції пропонується більше заглиблення бункеру та товща захисна плита, що витримує пряме влучання балістичної ракети», — розповідає співавтор проєкту Олександр Чирва.
В залежності від кількості запасів харчів та питної води, в бункері можна безвилазно жити від одного тижня до місяця. Вартість такого помешкання стартує від 2,5 мільйонів гривень.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.