З волонтерами громадської організації «П’ятихатки БАМ», які загинули під час удару по Куп’янську 19 вересня, попрощалися біля харківського ліцею.
«Сьогодні ми прощаємось з Вадимом Забарою. Хочу сказати, що це надзвичайна людина, це справжній герой. Це чоловік, який пішов в перші дні війни захищати свою вітчизну. Син росіянина і вірменки був справжнім українцем та патріотом України. Він брав участь у визволенні знайомих і дорогих нам місцевостей: це Руська Лозова, Питомник і цілий ряд інших населених пунктів. У грудні минулого року отримав тяжку поранення, приніс декілька операцій. І готуючись до повернення до лав Збройних сил України, яке повинно було відбутися 28 вересня, він не гаяв часу, а став волонтером. І загинув у Куп’янську, зберігаючи життя мирним мешканцям, яких повинні були переправити на, так би мовити, велику землю», — сказав директор ліцею №62 у П’ятихатках Олександр Гряник.
Евакуація тривала з Ківшарівки неподалік від Куп’янська, вивіз людей був скоординований, волонтери діяли за правилами, розповів під час брифінгу 20 вересня голова координаційного гуманітарного центру Євген Коляда.
Волонтери Сергій Шалигін та Вадим Забара перебували на мостовій переправі у той час, коли ракета влучила у це місце.
Сергій Шалигін волонтерив з 2014 року та був одним із засновників ГО «П’ятихатки-БАМ». Вадим Забара донедавна служив у лавах ЗСУ, проте після поранення звільнений зі служби за станом здоров’я. Цей виїзд став першим для Вадима як волонтера. На мікроавтобусі 19 вересня волонтери евакуйовували двох жінок з Ківшарівки Куп’янської громади, дорогою підібрали двох попутників. Усі загинули.
На початку повномасштабного вторгнення волонтери під обстрілами допомагали жителям П’ятихаток (житловий масив на півночі Харкова). Після деокупації Харківщини вони возили гуманітарну допомогу людям, годували тварин у прикордонних та прифронтових селах і містах, а також займалися евакуацією.
Що відомо про ракетну атаку Куп’янська 19 вересня
Удар стався приблизно о 13:00 19 вересня. Згідно з інформацією прокуратури, Росія використала ракету «Грім-Е1», що базується на радянській ракеті Х-38 і має максимальну дальність ураження до 120 кілометрів.
Внаслідок цього удару загинуло шість цивільних осіб, серед яких дві жінки і чотири чоловіки, повідомляв начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов. 20 вересня також знайшли тіла двох загиблих чоловіків.
Читайте ще
У Куп’янську через російські обстріли кількість загиблих зросла до восьми. Після завершення робіт на місці удару російської ракети у Куп’янську знайшли тіла ще двох людей.
П’ятихатки. Місце, де все почалося. Вторгнення почалося саме тут, коли мешканці цього мікрорайону на півночі Харкова прокинулися від звуків вибухів ще до 5 ранку, а перші російські танки перетнули державний кордон. Два бронетранспортери були знешкоджені біля будівлі фізичного факультету університету на околиці мікрорайону.
Волонтери роздають гуманітарну допомогу в Старовірівці Куп’янського району. Волонтери громадської організації «Я врятований» спільно з американською християнською організацією «Samaritan’s Purse» роздали продуктові набори у Старовірівці Шевченківської громади.