Україна отримає запрошення до НАТО, коли «погодяться усі союзники й будуть виконані умови». Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив під час пресконференції на саміті у Вільнюсі.
UPD До умов, які має виконати Україна для вступу до альянсу, входить боротьба з корупцією, реформи з модернізації інститутів держуправління, включно із сектором безпеки та оборони, сумісність зі стандартами НАТО та завершення війни.
Як зазначив Столтенберг, Україна стала набагато ближчою до НАТО. Він також зауважив, що «країна стане членом альянсу».
Зокрема, доєднатися до альянсу Україна зможе без плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Це програма для претендентів, у якій пропонується перелік заходів для підготовки до вступу в альянс.
Це один з пунктів пакета підтримки, ухваленому на саміті. Крім цього, він включає:
- довгострокову програму військової допомоги по $500 мільйонів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
- запуск Ради Україна-НАТО, перше засідання відбудеться 12 липня за участі президента Зеленського, на ньому мають узгодити план вступу України до Альянсу.
Вільнюський саміт НАТО проходить 11-12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви. У ньому беруть участь понад 30 країн, серед них 6 країн не членів альянсу — Україна, Австралія, Нова Зеландія, Північна Корея, Швеція та Японія.
Одним із головних питань саміту для України є вступ до альянсу та отримання військової допомоги.
Читайте також
- 89% українців хочуть бачити Україну в складі НАТО. Такий крок підтримує абсолютна більшість як на Сході, так і на Заході. Навесні 2023 року до 58% зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО. Водночас до 29% знизилася частка тих, для кого прийнятними будуть «безпекові гарантії». У всіх регіонах України переважаюча більшість підтримує вступ до НАТО.