
Знищення мурала Гамлета: Культурний Діалог у Харкові
Харківська Реальність
МИ ПИШЕМО ПРО КРЕАТИВНЕ МІСТО ТА ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ. І ХАРКІВ СПРАВДІ МОЖНА НАЗВАТИ КРЕАТИВНИМ – ВУЛИЧНІ МУЗИКАНТИ, МУРАЛИ, РОЗВИТОК МАЛОГО БІЗНЕСУ.
ОДИН З НАЙБІЛЬШ ВІДОМИХ МИТЦІВ – ГАМЛЕТ, ПРИКРАШАЄ ВУЛИЦІ МІСТА ФІЛОСОФСЬКИМИ МУРАЛАМИ.
ОСТАННІ ДНІ СОЦМЕРЕЖІ ВИБУХНУЛИ СКАНДАЛЬНОЮ ПОДІЄЮ – МЕШКАНЦІ СУСІДНЬОГО З МУРАЛОМ ПО ВУЛИЦІ ГОГОЛЯ 2-А БУДИНКУ ВНОЧІ ЗАМАЛЮВАЛИ ГРАФІТІ, ОСКІЛЬКИ ВОНО ЇМ НЕ ПОДОБАЛОСЬ.
За словами “активістів” твір Гамлета віддає шизофренією. Стіна навіть отримала свою інстаграм сторінку
Нам стало цікаво поміркувати над темою сучасного мистецтва і готовністю харків’ян до нього





У 20-сторіччі модерністи вирішили, що мистецтво має створювати життя, а не копіювати його, як було раніше. З того часу почалась війна між тими, хто розуміє сучасне мистецтво і чому воно саме таке і тими, хто вважає, що це ніяке не мистецтво.
Кожен модерністський творець намагається гармонізувати хаос, який вирує всередині нього. Сублімацією цього стає творчість:

Таким чином, кожен митець відкриває соціальний діалог, оскільки кожен витвір не можна сприймати однозначно, кожна аудиторія сприймає його по-своєму.
І тут постає проблема – люди, що зацікавлені в мистецтві, культурна аудиторія вступає в цей діалог, дивуючись різноманіттю уяви та світогляду, розширюючи таким чином себе. Незацікавлена, менш мистецьки освічена аудиторія вступає в діалог більш агресивно, притискаючи таке мистецтво.
Майже впевнені, що з цим стикалась більшість модерністських та найбільш ексцентричних творців.
Твори Гамлета – це теж модернізм, в них митець транслює свій унікальний світогляд, який формувався за різних умов, життєвих обставин та під впливом інших митців.
Так само і в Харкові є аудиторія, якій близькі погляди Гамлета, яка насолоджується його роботами. Але, на наш погляд, не варто дивуватись тим, що інша аудиторія сприймає роботи з розряду шизофренії. Вікова війна розквітла у Харкові і водночас викликала місто на діалог:
На наш погляд – цей діалог, це чудова можливість, плацдарм для того, щоб почати просвітницьку роботу з переосмислення модернізму в Харкові.
Кожен має право на свою думку та на свій голос в просторі міста та країни.