Знищення мурала Гамлета: Культурний Діалог у Харкові

Ганна Соха - 08 Cерпня 2018 | 21:55
Знищення Мурала Гамлета

МИ ПИШЕМО ПРО КРЕАТИВНЕ МІСТО ТА ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ. І ХАРКІВ СПРАВДІ МОЖНА НАЗВАТИ КРЕАТИВНИМ – ВУЛИЧНІ МУЗИКАНТИ, МУРАЛИ, РОЗВИТОК МАЛОГО БІЗНЕСУ.

ОДИН З НАЙБІЛЬШ ВІДОМИХ МИТЦІВ – ГАМЛЕТ, ПРИКРАШАЄ ВУЛИЦІ МІСТА ФІЛОСОФСЬКИМИ МУРАЛАМИ.

ОСТАННІ ДНІ СОЦМЕРЕЖІ ВИБУХНУЛИ СКАНДАЛЬНОЮ ПОДІЄЮ – МЕШКАНЦІ СУСІДНЬОГО З МУРАЛОМ ПО ВУЛИЦІ ГОГОЛЯ 2-А БУДИНКУ ВНОЧІ ЗАМАЛЮВАЛИ ГРАФІТІ, ОСКІЛЬКИ ВОНО ЇМ НЕ ПОДОБАЛОСЬ.

За словами “активістів” твір Гамлета віддає шизофренією. Стіна навіть отримала свою інстаграм сторінку

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Стена Срáча (@wall_of_srach.kharkiv) on

Нам стало цікаво поміркувати над темою сучасного мистецтва і готовністю харків’ян до нього

Стіна Гамлета
Стіна Гамлета
Стіна Гамлета
Стіна Гамлета
Стіна Гамлета
Стіна Гамлета
Стіна Гамлета
Стіна Гамлета
Стіна Гамлета
Стіна Гамлета

У 20-сторіччі модерністи вирішили, що мистецтво має створювати життя, а не копіювати його, як було раніше. З того часу почалась війна між тими, хто розуміє сучасне мистецтво і чому воно саме таке і тими, хто вважає, що це ніяке не мистецтво.

Кожен модерністський творець намагається гармонізувати хаос, який вирує всередині нього. Сублімацією цього стає творчість:

Точильник, Каземир Малевіч, 1912
Точильник, Каземир Малевіч, 1912
Слони, Сальвадор Далі (1948)
Слони, Сальвадор Далі (1948)

Таким чином, кожен митець відкриває соціальний діалог, оскільки кожен витвір не можна сприймати однозначно, кожна аудиторія сприймає його по-своєму.

І тут постає проблема – люди, що зацікавлені в мистецтві, культурна аудиторія вступає в цей діалог, дивуючись різноманіттю уяви та світогляду, розширюючи таким чином себе. Незацікавлена, менш мистецьки освічена аудиторія вступає в діалог більш агресивно, притискаючи таке мистецтво.

Майже впевнені, що з цим стикалась більшість модерністських та найбільш ексцентричних творців.


Твори Гамлета – це теж модернізм, в них митець транслює свій унікальний світогляд, який формувався за різних умов, життєвих обставин та під впливом інших митців.

Так само і в Харкові є аудиторія, якій близькі погляди Гамлета, яка насолоджується його роботами. Але, на наш погляд, не варто дивуватись тим, що інша аудиторія сприймає роботи з розряду шизофренії. Вікова війна розквітла у Харкові і водночас викликала місто на діалог:

На наш погляд – цей діалог, це чудова можливість, плацдарм для того, щоб почати просвітницьку роботу з переосмислення модернізму в Харкові.

Кожен має право на свою думку та на свій голос в просторі міста та країни.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.