У січні Азанавічус пожертвував 125 тисяч євро на відбудову лікарні в Ізюмі.
Мішель Азанавічус організував благодійний аукціон, на якому представники кіноіндустрії зі всього світу виставили свої дорогоцінності. Зокрема, Том Хенкс передав друкарську машинку з особистої колекції, Катрін Денев — власну косметичку, Ален Делон — фотографію з фільму «Басейн», надруковану на дереві, а Наталі Портман надала ексклюзивні плакати зі своїми автографами.
«Опір, героїзм, людяність, хоробрість, солідарність — я вважаю, що саме такі історії потрібні людям. Ось такі цінності дозволили вашій країні перемогти велику і могутню Росію. Нам потрібні ці цінності. Нам потрібно вірити, що вони все ще існують, і бачити, що вони цінні у цьому світі», — зазначив режисер.
На заході вдалося зібрати 250 тисяч євро. Половину коштів француз спрямував на відновлення Ізюмської лікарні, половину — на UNITED24.
Про Мішеля Азанавічуса
Французький кінорежисер, кіносценарист, актор та монтажер. Прославився завдяки стрічці «Артист», що вийшла у 2011 році. Кіно отримало Премію «Оскар» за найкращий фільм на 84-тій церемонії вручення премії.
У квітні режисер змінив назву фільму-відкриття Каннського кінофестивалю з «Z» на «Cut!». Стрічка сколихнула не тільки українців, але й всесвітню спільноту. Тоді Український інститут надіслав офіційний лист до Каннського кінофестивалю та Мішеля Азанавічуса з проханням перейменувати його прем’єрний фільм.
- Українська режисерка Катерина Горностай стала журі на Берлінале.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.