Організатори ХарківПрайд запевнили, переговори з поліцією щодо безпечних умов проведення маршу тривають.
Про це сказала співорганізаторка Прайду Станіслава Петлиця у коментарі для Ґвара Медіа.
За її словами, команда організаторів усвідомлює відповідальність, яку вони на себе беруть під час проведення маршу за права ЛГБТ+ спільноти.
«Так, ми не можемо гарантувати повну безпеку з огляду на загальну безпекову ситуацію у місті. Проте ми на постійному звʼязку з поліцією. Ми вже розробили формат проведення, однак про нього повідомимо згодом. Єдине, скажу, він не буде таким самим, як ми організовували до повномасштабної війни», — сказала Станіслава Петлиця.
Вона також підкреслила, для того, аби убезпечити учасників події від «агресивних дій людей, які мають відмінні погляди», вони також створять спеціальні Google-форми для участі в заходах.
«Ми будемо допускати до подій лише тих людей, які попередньо заповнять ці форми та підтвердять свою зацікавленість. За результатами їх відповідей, створена комісія відбере учасників подій та ми надішлемо їм адреси проведення заходів», — підтвердила співорганізаторка ХарківПрайду.
Більше про подію
Цьогорічний Харків Прайд пройде з 7 по 15 вересня під гаслом «Разом до рівності та перемоги». Під час його проведення планують 2-денний фестиваль, де разом з благодійним фондом «Волонтерська» будуть збирати кошти на потреби армії.
«Формат буде схожим на минулорічний. Сам захід буде наповнений різними майстернями та лекціями. Ми також потурбувалися про безпеку, тому приміщення буде обовʼязково з укриттям», — пояснила Станіслава Петлиця.
Інші активності під час проведення події
- 13 вересня — урочисте відкриття ПрайдХабу в Харкові, який буде функціонувати в подальшому, покликаний збирати та втілювати ініціативи ЛГБТК+ спільноти;
- 14 вересня — вшанування памʼяті загиблих ЛГБТК+ військових;
- 15 вересня — марш ХарківПрайд.
«Нам важливо проводити такі події сьогодні, під час війни. Адже міжнародна спільнота слідкує за розвитком демократичних цінностей в нашій країні», — сказала співорганізаторка події.
За її словами, завданням цьогорічного Прайду також є звернути увагу міжнародної спільноти на потребу передачі нових систем протиповітряної оборони Україні, а також під час планування заходів з відновлення, враховувати норми інклюзії та доступності для всіх категорій населення.
Крім того, організатори ХарківПрайду звертають увагу українського Уряду на два законопроєкта — 5488 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації» та 9103 «Проєкт Закону про інститут реєстрованих партнерств». А також закликають міську раду виділяти «більше коштів на підтримку Збройних сил України».
Оновлення, щодо проведення вже шостого ХарківПрайду, можна відстежувати на офіційних сторінках організації в соціальних мережах.
Читайте також
- До міжнародного дня протидії гомофобії в Україні запустили кампанію на підтримку ЛГБТК+ військових. Зокрема на вулицях Харкова, Києва та Львова розмістили постери з обличчями українських захисників та захисниць, що належать до ЛГБТК+.