Фонд Говарда Баффета The Howard G. Buffett Foundation профінансує відбудову друкарні «Фактор-Друк», зруйнованої російським ракетним ударом 23 травня, повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За його словами, друкарню відновлять за 4-5 місяців, аби українські діти мали змогу читати підручники українською мовою, а видавці могли продовжити друкувати книги. 

«Росіяни намагаються зламати нашу культурну ідентичність, як і сотні років тому відрізати нам доступ до мови, літератури, і, найголовніше — знищити державність. У них це не вдасться», – додає очільник ОВА.

23 травня росіяни знищили харківську типографію Фактор-Друк. Загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина була поранена. Крім того, у результаті російської атаки згоріли 50 тисяч книжок. Видавництво Vivat опублікувало список знищених творів українських та іноземних авторів.

Крім того, у видавництві зазначили, що «Фактор-друк» — це один із найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі, тому тут друкувалися майже всі українські видавці.

Російська ракета влучила в дах палітурного цеху. Унаслідок чого згоріло унікальне обладнання та зруйновано будівлю. Загальні збитки склали близько шести мільйонів євро.

«Це був удар по культурі — у саме серце українського книговидавництва. У ту частину культури, яка по суті створює наративи, що складають національну ідею та національний дух» — прокоментував удар по друкарні президент холдингу «Фактор-Друк» Сергій Політучий.

На цю тему

Росія знищила найбільшу друкарню в Харкові: наслідки для українського книговидавництва.

У поліграфії друкувалися книжки Vivat, а також «КСД», «Ранок», «Фоліо», «Свічадо», «Зелений пес» та інших.

Зокрема, у видавництві Vivat зазначили, що буде важко спрогнозувати наклад на 2024 рік, адже «Фактор-Друк» займала до 80% від усіх надрукованих книг. Водночас сукупний наклад у 2023 році був більш ніж 2 млн книжок.