Фейк. В Україні через відключення світла запровадили грошову допомогу у розмірі 4500 гривень

Назар Гламазда - 30 Травня 2024 | 09:27

Мережею шириться інформація, що через вимкнення світла по всій Україні запроваджують нову грошову допомогу. Чи дійсно це так — розібрали наші фактчекери. 

Що сталося? 

Наші користувачі чат-бота «ПЕРЕВІРКА» звернулись нам з проханням перевірити інформацію, чи дійсно з 24 травня по всій Україні вводять грошову допомогу у розмірі 4500 гривень.

У надісланому нам дописі зазначається, що грошову допомогу зможуть отримати тільки ті громадяни, які подали заявку до 27 травня 2024 року.  

У публікації надається посилання на заявку для отримання коштів.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Коментар офіційних джерел

Ми зв’язались телефоном з пресслужбою НЕК «Укренерго» та отримали спростування цієї інформації.

«Ця інформація є абсолютно неправдивою. Компанія вже готує комунікацію з цього приводу», — розповіли у пресслужбі. 

Спроба оформити заявку

Ми спробували перейти за посиланням наданим у дописі. Нас перенаправило до чат-бота під назвою «Соціалка», який одразу повідомив, що при подачі заявки виникла помилка й потрібно подати заявку повторно. 

При повторному намаганні оформити заявку нас направило вже до Telegram-каналу «Наші Пенсіонери». 

Ми вирішили підписатися на цей канал, але нас знову перенаправили до іншого чат-бота під назвою «Помічник пенсіонера». Нам знову повідомили про невдалу спробу оформити заявку на грошову допомогу та запропонували підписатися на ще один Telegram-канал «Соціальна Допомога».

Отже, після низки спроб, ми підписалися на чималу кількість груп та ботів, проте в жодній з них, нам так і не вдалося знайти хоча б натяк на отримання виплат. 

Тож, перед нами так званий клікбейт. Тобто, рекламне повідомлення, яке маніпулює темою відключень світла в Україні, аби залучити якомога більше людей до різних Telegram-каналів з метою отримання подальшої вигоди.

Висновок: фейк, клікбейт

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.