Фейк. В Києві роздавали листівки з рекомендаціями щодо поводження під час Маршу Рівності

Владислав Герасименко - 24 Червня 2024 | 08:36

Прокремлівські Telegram-канали повідомили інформацію, що в Києві роздавали листівки, в яких зазначалися рекомендації щодо поводження під час проведення Маршу Рівності. Чи правда це – дізнавалися наші фактчекери.

Що сталося?

7 червня прокремлівський Telegram-канал «Кот Костян – официальный канал» повідомив інформацію, що в Києві почали роздавати листівки, в яких зазначені рекомендації щодо правил поводження під час проведення Маршу Рівності. Так, в одному з пунктів пропонується уникати конкретного нецензурного слова щодо представників ЛГБТ-спільноти. За докази, що нібито підтверджують цю інформацію, надається фото відповідної листівки, на якій стоїть знак Міністерства культури та інформаційної політики України.

Також цю новину повідомили інші Telegram-канали, такі як «Z-PolitWera», «На самом деле в Киеве» та «Смешной Политик».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми відвідали як офіційний сайт Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП), так і їхні соцмережі (Facebook, Х (колишній Twitter), Instagram, Telegram), аби перевірити там наявність інформації щодо листівок присвячених Маршу Рівності. Проте ми не знайшли жодних повідомлень та згадок про подібні листівки ані на сайті, ані в соцмережах міністерства.

Наступним кроком ми звернулися до Міністерства з офіційним запитом, в якому попросили підтвердити або спростувати інформацію про листівки. У офіційній відповіді МКІП спростували цю інформацію.

«МКІП повідомляє Вам, що МКІП не випускало та не брало жодної участі в розроблені та поширені листівок представлених у Вашому листі. МКІП дякує Вам за проактивну позицію!»

Отже, фейкороби випустили сфабриковані листівки від імені українського міністерства для дискредитації ЛГБТ-спільноти.

Звертаємо вашу увагу, що наприкінці березня ми випускали окрему підбірку фейків та маніпуляцій російської пропаганди, спрямованих проти ЛГБТ-спільноти.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.