Фейк. Українці продають вкрадені з Курської області ікони

Фейк. Українці продають вкрадені з Курської області ікони

Василина Гав'як - 28 Cерпня 2024 | 08:12

Мережею шириться інформація, нібито на українській платформі онлайн-оголошень «OLX» з’явилися ікони, вкрадені з Курської області. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Низка пропагандистських телеграм-каналів, зокрема, «Медведь» (архів), «Кот Костян – официальный канал» (архів), «Укропский фреш» (архів) опублікувала інформацію про те, що на платформі онлайн-оголошень «OLX» з’явилися ікони, нібито вкрадені з Курської області: 

«Мародери і сатаністи вже продають вкрадені з церков у Курській області ікони…».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми проаналізували надісланий нам допис.

Про джерело

Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 298-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

Telegram-канал «Медведь» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 261-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

Оголошення

Вирішивши переконатися у тому, чи існують насправді такі оголошення, за допомогою зворотнього пошуку ми знайшли використані у дописі фото ікон.

Так, вказані ікони справді продаються, тільки в описі жодної з них не йдеться про те, що вони з Курська чи Курської області. Надалі надаємо скриншот фейкового та оригінального оголошення:

оголошення про першу ікону тут (архів)

  • оголошення про другу ікону тут (архів)
  • оголошення про третю ікону тут (архів)
  • оголошення про четверту ікону тут (архів)
  • оголошення про п’яту ікону тут (архів)

Офіційний коментар

Аби виключити ймовірність того, що публікацію було редаговано, ми звернулися за офіційним коментарем до адміністрації платформи оголошень «OLX».
Там нам розповіли, що оголошень про продаж будь-чого зі згадкою Курська чи Курської області немає і не було на платформі. 

Також нам зауважили, що фейкороби у своїх публікаціях використали геолокацію Курська область, проте такого функціоналу на платформі взагалі не існує

.

Тож, маємо справу з черговою спробою росіян висвітлити українських військових, як «мародерів і сатаністів». Проте, подібні оголошення створили саме росіяни, ще і припустилися помилок.

Звертаємо увагу, що ми вже не вперше спростовуємо фейкові оголошення:

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.