Фейк. У зруйнованому росіянами гіпермаркеті у Харкові базувалися військові/ Фото: Суспільне Харків

Фейк. У зруйнованому росіянами гіпермаркеті «Епіцентр» у Харкові базувалися військові

Василина Гав'як - 31 Травня 2024 | 13:50

Російські пропагандисти поширюють інформацію, що нібито на момент ракетного удару РФ по харківському гіпермаркету «Епіцентр»у ньому базувалися військовослужбовці. Детальніше — у нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надіслали допис (архів) з Telegram-каналу «Укропский фреш» де йдеться про те, що нібито на момент удару у гіпермаркет перебували військові:

«Українська пропаганда намагається переконати населення країни, що у торговому центрі Харкова не було військових».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми проаналізували надісланий нам допис. 

Почнемо з того, що Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 298-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

25 травня близько 16:02 росіяни вдарили (архів) по Харкову двома снарядами УМПБ Д-30. Вони влучили у будівельний гіпермаркет, де перебували люди. Розгорілася пожежа на площі понад 13 тисяч кв. м.

Кореспонденти Ґвара Медіа висвітлювали наслідки російського обстрілу. Детальніше у наших матеріалах:

Станом на 29 травня кількість загиблих у харківському «Епіцентрі» зросла до 19. Щонайменше 48 людей дістали поранення. Безвісти зниклими залишаються двоє людей.

Прокуратура повідомила (архів), що впізнати вдалося 13 жертв, серед яких 10 працівників гіпермаркету і троє відвідувачів.

На офіційній сторінці компанії «Епіцентрі» підтвердили (архів) інформацію про загибель людей, зокрема, співробітників гіпермаркету.

Щодо загиблих, то окрім працівників гіпермаркету, загинули пересічні відвідувачі. Так, начальник слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов повідомив (архів), що тіло людини, яке знайшли зранку 27 травня, належить 17-річному Кирилу.

«Хлопець жив в Харкові й в той день, як і десятки інших містян, прийшов до гіпермаркету. Впізнати його змогли за ДНК – зразки надала мама загиблого»,  — йдеться у дописі Сергія Болвінова.

Не дочекався свого батька з роботи й 8-річний Михайло. Його батько працював у гіпермаркеті у відділі декору, під час удару був всередині. Аби знайти тата, хлопчик пройшов (архів) процедуру відбору ДНК.

Відео з гіпермаркету

В осередку влучань по будівельному гіпермаркету перебували щонайменше 20 людей, повідомила (архів) пресслужба Харківської облпрокуратури. Це встановили за відео з камер спостереження.

Автор надісланого нам допису стверджує, що на момент удару у гіпермаркеті перебували військові, а магазини давно закрились і виїхали.

Відео удару по «Епіцентру» опублікував (архів) начальник слідчого управління поліції області Сергій Болвінов: 

«Чітко видно, що люди абсолютно не були готові до атаки, перебували на робочих місцях та займалися своїми справами».

Тож маємо черговий приклад коли росіяни намагаються приховати власні злочини проти цивільного населення прикриваючись нібито військовими цілями. Насправді ж вони обстрілюють житлові квартали, гіпермаркети та інші не військові цілі порушуючи закони та звичаї війни.

Нині документування воєнних злочинів, скоєних росіянами є важливою складової у нашій боротьбі. Проте на жаль, загальну картину скоєних Росією злочинів ми зможемо осягнути тільки згодом.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.