Фейк. У Львівській області від російського ракетного удару загинули офіцери НАТО

Фейк. У Львівській області від російського ракетного удару загинули понад 150 офіцерів НАТО

Василина Гав'як - 04 Червня 2024 | 09:56

Мережею шириться інформація, нібито російські війська завдали удар по Львівській області, внаслідок чого загинули офіцери НАТО. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно російські війська завдали удар по Львівській області, внаслідок чого загинули офіцери НАТО. Допис з такою інформацією опублікували, зокрема, Telegram-канал «Военндело» (архів) та видання «АиФ» (архів):

«Офіцери НАТО ліквідовані на Яворівському полігоні у Львівській області. За інформацією джерел, знищені іноземні інструктори з Бельгії та Нідерландів».

У статті «АиФ» також наголошується що, на внаслідок удару по Яворівському полігону «кількість загиблих може перевищити 150 людей».

This image has an empty alt attribute; its file name is screenshot_7-4.png

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми проаналізували надісланий нам допис. В офіційних джерелах ми не знайшли повідомлень про обстріл Яворівського полігону у травні 2024 року.

Через те, що обласні військові адміністрації є державними органами, які першими інформують про ситуацію в регіоні, зокрема, сповіщаючи про повітряні тривоги та ракетні обстріли, ми вирішили проаналізувати Telegram-канал Львівської ОВА.

Telegram-канал «Военндело» опублікував допис 29 травня о 13:35:

«У відповідь на це зараз у повітряному просторі над Чорним морем прибув безпілотник НАТО RQ-4 Global Hawk. Очікується, що ЗСУ спробують завдати удар у відповідь по цілях, які намагається виявити БПЛА».

З цього виходить, що ракетний удар нібито по Яворівському полігоні відбувся перед цим. 

Згідно з інформацією від Львівської ОВА (архів) та Повітряних Сил України (архів), 29 травня у Львівській області була одна повітряна тривога, спричинена злетом МіГ-31К, але вже після публікації надісланого нам допису.


Інформації про пуски чи конкретну загрозу для Львівської області не було.

Автори згодом опублікували ще один допис, у якому уточнили, що ракети нібито вдарили по Стрию, Дрогобичу та Дублянах. Тим самим автор суперечить сам собі, адже перед тим стверджував, що удар був по Яворівському полігону. Проте, також нема жодної офіційної інформації про влучання у Львівській області 29 травня.

Ми вже стикалися з подібним фейком. Так, у квітні минулого року російська пропаганда вже писала про удар ракети «Кинджал» у командний центр НАТО. Зауважимо, що кількість загиблих, за даними росіян, тоді так само була понад 150 людей. Тобто, вони навіть не змінювали цифри.

Вкотре звертаємо увагу: створюючи фейки про НАТО, російська пропаганда не переймається щодо створення доказової бази. Через постійну підтримку інформаційного шуму про НАТО російське суспільство вже звикло до цієї новини. 

Проте, як би активно російська пропаганда не просувала наратив про розміщення у нас військових баз НАТО, цьому немає жодних підтверджень. Все — від внутрішньої законодавчої бази й завершуючи тим, що Україна не є членом НАТО — говорить про неможливість такого партнерства сьогодні.

Детальніше пор це читайте у нашому розслідуванні

Та варто зазначити, що від початку повномасштабного вторгнення РФ як НАТО, так і держави-члени Альянсу надають Україні військову допомогу на безпрецедентному рівні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.