Фейк. «Якщо ти лав ЗСУ, але не хочеш до лав»: у Києві медична клініка пропонує операції зі зміни статі

Вікторія Горак - 31 Травня 2024 | 23:13

Мережею поширилась новина, що нібито одна із медичних клінік у Києві пропонує операцію зі зміни статі, аби уникнути мобілізації. Чи дійсно це так – далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Мережею поширилась новина, що нібито одна із медичних клінік у Києві пропонує операцію зі зміни статі, аби уникнути мобілізації.

Як доказ, до новини додають скриншот з Instagram-сторіз клініки OKSAL.MED:

«До речі, @OKSAL.MED пропонує процедуру зміни статі – від первинних консультацій до психологічної підтримки після операції. Якщо ти лав ЗСУ, але не хочеш до їхніх лав – пиши! Контакти за посиланням в біо».

Цю новину поширили анонімні Telegram-канали «Отряд Ковпака» (архів) (189), «Медведь» (архів) (261), «UKR LEAKS» (архів) (172), «На самом деле в Днепре» (архів) (300), «VOBLYA» (9) та «Дядя Слава» (архів) (56), що згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

«Так все просто виявляється — не хочеш помирати за київську “хунту” — можеш лише змінити стать», – додають автори дописів.

Окрім того, цю новину поширили й у пропагандистських ЗМІ «Мрія» (архів), «Беz Формата» та користувач Х @Sprinter00000.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Центр жіночого здоров’я OKSAL.MED — клініка в центрі Києва де проводяться консультації, діагностика і лікування фахівцями в області гінекології, мамології, онкогінекології, онкомамології, естетичної хірургії тощо. 

На сайті представлені усі види перелічених послуг, які надаються клінікою, і одна з них дійсно це трансгендерний перехід.

Однак, на своїй офіційній Instagram-сторінці OKSAL.MED повідомили, що не публікували сторіз про заклик чоловіків мобілізаційного віку змінювати свою стать, аби не проходити службу в ЗСУ.

Насправді 16 травня медичний центр опублікував Instagram-сторіз до Дня Вишиванки. Зауважимо, що жодного повідомлення про трансгендерний перехід для чоловіків мобілізаційного віку на скриншоті немає.

Насправді фейкороби використали фото з особистого профілю лікаря клініки Оксани Гаращенко і створили власну версію Instagram-сторіз.

«Трансгендерний перехід — це довготривалий процес, який потребує спеціальних довідок та дозволів від державних установ. Ми не називаємо трансгендерний перехід «зміною статі», бо це є некоректно! Навіть якщо особа пройшла всі етапи трансгендерного переходу та перейшла від фемінної зовнішності до маскулінної вона не звільняється від військового обовʼязку», — додають в OKSAL.MED.

Отже, російська пропаганда вкотре створила та поширила фейк, використовуючи український бізнес, з метою дискредитувати мобілізаційні заходи в Україні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.