Фейк. У Харкові «працівники ТЦК» викрали людину

Nazar Hlamazda - 28 Травня 2024 | 09:27

Мережею шириться відеозапис, на якому нібито працівники ТЦК та СП у Харкові затримали чоловіка та силою посадили у авто. Чи дійсно це так — далі у нашому розборі. 

Що сталося? 

Наші користувачі чат-бота «ПЕРЕВІРКА» попросили нас перевірити відео (архів) з Telegram-каналу «Роганская Республика», на якому видно як двоє людей у військовій формі силою затримують чоловіка та садять у білу автівку. 

Також це відео (архів) було опубліковано на сайті військово-політичного блогера Юрія Подоляки.

До того ж цим записом діляться й англійською. Youtube-аккаунт з назвою «Russian military» опублікував цей ролик (архів) підписавши його «Ukraine armed forces taking civilians to the front combat». 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Аналіз Джерел

Telegram-канал Юрія Подоляки «Мир сегодня с “Юрий Подоляка”» є третім у списку інструментів поширення ворожої дезінформації згідно з Центром протидії дезінформації. 

Youtube-канал «Russian military» був створений 16 травня 2024 року. 

Більшість відео на каналі сербською та англійською мовами, й присвячені російському вторгненню в Україну. На каналі можна знайти відео під назвами «причини чому Україна програє війну» та «сьогодні в Україні перший день масової мобілізації». Тому припускаємо, що цей канал був свідомо створений для поширення російських наративів за кордоном.

Telegram-канал «Роганская Республика», згідно з описом це «канал з новинами району міста Харків, зокрема Роганського житлового масиву, України та світу».

У пабліку періодично публікують відео, що мають у підписі «працює ТЦК». Нам вдалось знайти 52 відео зі схожим змістом.

Реакція офіційних джерел

У Харківському обласному ТЦК та СП заявили, що установа немає жодного відношення до подій які показані у відеоролику. 

«У соціальних мережах оприлюднено  відео, на якому зафіксована конфліктна ситуація між невідомими громадянами  і людьми у військовій формі, яка мала місце у Харкові  у невстановлений  час.  

У коментарях до відео безпідставно стверджується, що стороною конфлікту є «працівники ТЦК».

Повідомляємо, що військовослужбовці  територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Харківщини жодного  стосунку до цих  подій не мають, зафіксована на відео автомобільна техніка на обліку у ТЦК  міста Харкова та області не перебуває», — зазначено у заяві Харківського ОТЦК та СП.

Окремо в установі розповіли, що це не перший і далеко не єдиний випадок, коли до сумнівних відео, фотографій та дописів окремі автори намагаються «прив’язати» ТЦК та СП. За словами представників територіального центру, така діяльність, свідомо чи ні, сприяє ворожій пропаганді.

Отже, ми бачимо чергову спробу поширення повідомлень які направлені на дискредитацію військовослужбовців та зрив мобілізаційних заходів в Україні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.