Постер до фейку про розстріл ТЦК в Харкові з гранатомету

Фейк. У Харкові почалося «сафарі»: місцеві жителі намагаються знищити будівлю ТЦК

Ігор Сум - 31 Травня 2024 | 10:49

Російська пропаганда постійно працює над дискримінацією мобілізаційних заходів в Україні. Тож нападки на систему організації мобілізації держави, одним з елементів якої виступають Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), є одним із пріоритетів роботи пропаганди. Так, нещодавно в мережі поширили інформацію про те, що житель Харкова знищив будівлю ТЦК та СП, вистріливши по ній з гранатомета. Чи дійсно це так читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

22 травня Телеграм-канал «Укропский фреш» поширив (архів) відео, на якому мужчина повідомляє інформацію про те, що в нібито Харкові невідомий вистрілив у ТЦК з ручного гранатомета РПГ-18 «Муха». У результаті снаряд нібито потрапив у будівлю і розірвався всередині. 

Скриншот фейку про розстріл ТЦК з гранатомета

«У Харкові почалося сафарі на ТЦК: місцеві жителі знищили військкомат. Сталося те, на що всі так довго чекали: небайдужий харків’янин врятував десятки тисяч українців від загибелі, вистріливши в ТЦК з РПГ-18 «Муха», йдеться у дописі під відео.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Спершу ми спробували знайти інформацію про зазначений інцидент в мережі, проте жодної згадки про схожий випадок у 2024 році ми не знайшли. Згадки про подібний інцидент, котрий відбувся в Харкові, є лишу у 2014 році. Тоді ЗМІ повідомляли про обстріл військкомату (так називалися ТЦК та СП до реформи – ред.) з гранатомета.

Наступним кроком, ми звернулися із запитом безпосередньо до Головного управління Національної поліції в Харківській області, з проханням підтвердити чи спростувати правдивість наведеної інформації.

У відповідь, нам повідомили, що органами досудового розслідування ГУНП в Харківській області протягом поточного року відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за вказаним фактом не вносилися.

Спростування від поліції Харківської області

Отже, інформація про розстріл будівлі ТЦК в Харкові є неправдивою.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.