Фейк. ТЦК роздає повістки у Молдові

Фейк. Представники українських ТЦК роздають повістки у Молдові

Василина Гав'як - 20 Квітня 2024 | 16:13

Мережею шириться інформація, нібито представники українських ТЦК та СП разом з поліцейськими роздають повістки у Молдові. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно ТЦК та СП разом з поліцією роздають повістки у Молдові. Дописи з такою інформацією опублікували низка пабліків, серед яких «typical_akkerman» (архів), «m.a.f.i.a_k.i.e.v» (архів), «Gura Anton» (архів), Мирослав Олешко (архів):

«У Молдові, можливо, буде міжнародний скандал. Наші ТЦК і поліція були помічені в Унгенах. Всім нашим чоловікам рекомендую міняти місце проживання та їхати з Молдови».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Обліковий запис Tudor Șoilița першим розмістив відео, де нібито представники українського ТЦК роздають повістки у Молдові. Цей користувач ТікТок вже не вперше публікує (архів) відео щодо дискримінації України.

Оскільки присутність українських військових у Молдові, дійсно викликала тривогу, то у парламенті Молдови відреагували на відео та пояснили (архів), що з 6 по 13 квітня у Центрі передового досвіду прикордонної безпеки Унгенської муніципальної освіти проходив семінар, організований Генеральним інспекторатом прикордонної поліції спільно з місією FRONTEX. 

Це навчальний курс, спрямований на боротьбу із незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин, призначений для групи слухачів Державної прикордонної служби Молдови, а також Служби митної поліції України.

Отже, перед нами черговий фейк, спрямований на те, аби дискредитувати Україну на світовій арені.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.