Фейк. STARLINK підключила Україну до БЕЗКОШТОВНОГО інтернету

Фейк. Компанія STARLINK під’єднала Україну до БЕЗПЛАТНОГО інтернету

Василина Гав'як - 31 Cерпня 2024 | 16:44

В гонитві за переглядами та підписниками деякі Telegram-канали все частіше використовують технологію клікбейту. Мережею шириться інформація, нібито компанія STARLINK підключила Україну до БЕЗКОШТОВНОГО інтернету.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно компанія STARLINK підключила Україну до БЕЗКОШТОВНОГО інтернету. Допис з такою інформацією опублікували низка Telegram-каналів, зокрема «Включатель Днепр⚡️» (архів), «Куди летить? | Тривога» (архів), «Інформує Україна» (посилання надати не можемо, адже канал приватний):  

«Без світла немає зв’язку, тому компанія STARLINK підключила Україну до БЕЗКОШТОВНОГО інтернету. – ДТЕК».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

У дописах в Telegram-каналах йдеться, що через відключення електроенергії було прийнято рішення, згідно з яким усі українці можуть приєднатися до безплатного зв’язку та інтернету.

Ми не знайшли подібних згадок ані на сайті ДТЕК, ані на сайті STARLINK.

Проте вказуються дата і навіть час, коли це рішення нібито прийняли.

Зазначимо, що дані у Telegram-каналах відрізняються.

Аби нібито під’єднатися до «безкоштовного інтернету», користувачам пропонують обрати потрібного оператора.

Хоча насправді підключення Starlink не залежить від того, яким мобільним оператором ви користуєтеся, адже інтернет є супутниковим. Щоб приєднатися, потрібно залишити заявку на офіційному сайті сервісу Starlink, придбати комплект обладнання і встановити програму Starlink на мобільний. 

Якщо все ж обрати котрогось з операторів і натиснути на відповідну кнопку, вас перекине до приватного Telegram-каналу, де наразі є всього 134 підписники.

 

Тож маємо справу з маніпулятивною технологією, що базується на емоціях, з метою залучення аудиторії на канал. Тобто це так званий клікбейт – заголовок, що спонукає вас перейти за посиланням, приєднатися до каналу, завантажити додаток тощо. Так, використовуючи емоційні та психологічні тактики, такими методами привертають увагу і залучають аудиторію на певний ресурс з метою отримання вигоди, таких як збільшення відвідуваності, завантаження додатків чи отримання більшої кількості уподобань тощо.

Тож, бажаємо не втрачати пильності. Завжди перевіряйте інформацію, яку отримуєте, а у разі виникнення сумнівів — звертайтеся до нас у @perevir_bot.

Висновок: фейк, клікбейт

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.