Фейк. Списки військовополонених, яких Україна відмовляється забирати

Алєся Ященко - 28 Лютого 2024 | 09:30

Мережею шириться список, у якому нібито 200 українських військових, яких Україна нібито відмовляється забирати з російського полону. Чи є підстави вважати цю інформацію правдивою – читайте у нашому матеріалі.

Що сталося? 

Низка проросійських Telegram-каналів, зокрема «Джокер ДНР» (архів), «Шейх Тамир» (архів), «Мрія» (архів), «Colonelcassad» (архів) та інші поширили списки українських військовополонених, яких Україна нібито відмовляється забирати. 

Фейкороби стверджують, що цей список їм надіслали представники Служби безпеки України, які обурені бездіяльністю влади та їх «конкурентів» з ГУР. 

«Список складений російською стороною. У нього увійшли українські військовослужбовці, які вже готові до відправки в України, але українська влада його відкинула», – стверджують у дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) зазначили, що інформація, яка шириться мережею, про небажання забирати військовополонених є фейком.

У КШППВ зазначають, що люди зі списку справді знаходяться у російському полоні, проте російська сторона не пропонувала ці списки для обміну.

Також у штабі вказують, що вони продовжують перемовини, щоб звільнити всіх полонених та готові до обміну «всіх на всіх» та наголошують, що перемовини тривають та нові обміни готуються.

Першоджерелом цієї інформації є анонімний Telegram-канал «Джокер ДРН». Раніше ми вже спростовували дезінформацію щодо військовополонених, яку публікували у цьому пабліку.

Тож жодних підстав вважати, що людей з цього списку не хочуть обмінювати немає. Інформацію про це спростували у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими. А ресурс, що опублікував ці списки систематично поширює дезінформацію.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.