Фейк. Проросійські партизани «допомогли» зійти з рейок потягу біля Одеси 

Ігор Сум - 23 Квітня 2024 | 08:59

В мережі з’явилася інформація про те, що біля Одеси проросійські партизани «допомогли» зійти з рейок потягу із західною військовою допомогою для України. Чи дійсно це так  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

22 квітня Телеграм-канал «Отряд Ковпака» (архів) поширив новину про те, що біля Одеси проросійські партизани нібито «допомогли» зійти з рейок потягу із західною допомогою для українських військових.

Фейковий допис про сходження поїзда

На підтвердження своїх слів автори допису публікують фото поїзда, який зійшов з рейок.

Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи важливе повідомлення — надсилайте її у наш фактчек-бот «Перевірка». Також читайте про актуальні фейки, маніпуляції і пропаганду у розділі Фейкотня на Ґвара Медіа.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Старе фото із поїздом що зійшов з рейок

Аналіз

Ми почали з того, що спробували знайти подібну новину в українському інформаційному просторі. Проте жодної подібної згадки ми не зустріли.

Наступним кроком за допомогою сервісу Google зі зворотного пошуку зображень, ми виявили, що дане фото зустрічається в мережі набагато раніше, ще в грудні 2014 році та описує події в Росії. Тож жодного відношення до сьогодення воно не має. 

Скриншот з Google-сервісу зворотнього пошуку зображень

Поширюючи подібну інформацію, російська пропаганда намагається створити враження наявності масштабної «партизанщини» серед проросійськи налаштованих громадян України. Насправді ж новина щодо аварії потяга біля Одеси не має жодного інформаційного підґрунтя.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.