Російська пропаганда регулярно намагається дискредитувати українську армію. Раніше ми вже розбирали подібні випадки. Цього разу російські пропагандисти поширили інформацію, що нібито на Масницю підпалили військовослужбовця з Харкова. Детальніше — читайте в нашому матеріалі.
Що сталося?
До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно 16 березня на Масницю офіцери 14-ї ОМБр підпалили військовослужбовця з Харкова. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш», який регулярно поширює російську пропаганду.
Автор допису зазначає, що офіцери штабу з Волині в алкогольному спʼянінні вирішили виявити проросійсько-налаштованих солдатів і, з’ясувавши, що перед ними харків’янин, розізлилися і підпалили його.
«Ті, нічого кращого не придумавши, скрутили бідолашного військовослужбовця, після чого вирішили “спалити опудало на масницю”. Бідолаху облили бензином і підпалили. За деякий час його загасили і відправили в госпіталь — у нього серйозні опіки всього тіла», – доповнюють автори публікації.
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
Підпалений військовослужбовець
Ми зателефонували до 14 ОМБр імені князя Романа Великого та спитали, чи була подібна ситуація.
У бригаді таку інформацію назвали дурнею, яка навіть не варта того, аби її коментувати. Також нам наголосили, що військовослужбовці 14 ОМБр воюють з російськими окупантами на Харківському напрямку, захищаючи нашу країну, зокрема і жителів Харкова.
Тому теза про те, що нібито чоловіка підпалили, бо він з Харкова, позбавлена будь-якого сенсу.
Фото з допису
За допомогою зворотного пошуку нам вдалось знайти першоджерело фотографії, яку поширюють пропагандисти у своїй публікації. З’ясувалося, що це фото журналіста російського видання РИА Новости (архів), що зробив кадри святкування Масниці в Росії. Фейкороби масштабували зображення, обрізавши водяний знак.
Отже, перед нами чергова вигадка російських пропагандистів, метою якої є дискредитувати українську армію.
Висновок: фейк
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!