Постер до фейкового наказу про бронювання

Фейк. Міністерство молоді та спорту надало бронь від мобілізації працівникам громадської організації з поул спорту та повітряної акробатики

Ігор Сум - 26 Травня 2024 | 14:50

В мережі поширили зображення наказу Міністерства молоді та спорту, за яким працівникам громадської організації з поул спорту та повітряної акробатики надається бронь від мобілізації. Що не так з даним документом — читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канал «На повестке Киев» поширив (архів) інформацію про те, що Міністерство молоді та спорту нібито видало наказ, згідно з яким громадська організація «Федерація поул спорту та повітряної акробатики України» відповідає критеріям та є критично важливим підприємством для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. 

Скриншот фейкового наказу про бронювання від мобілізації

Наявність даного документу відповідно до Постанови КМУ №76 від 27 січня 2023 року дає право організації бронювати співробітників від мобілізації.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Спершу ми перевірили, чи присутній такий документ на офіційному сайті Міністерства молоді та спорту. Як виявилося, наказу від 21 березня 2024 року під №2409 не існує. Натомість під цим номером опубліковано наказ від 18 квітня 2024 р. «Про проведення навчально-тренувального збору зі спеціальної підготовки до Кубку світу (етап, плавання в ластах) національної збірної команди України з підводного спорту та затвердження змін до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2024 рік (зі змінами)». І він не має жодного стосунку до бронювання від мобілізації.

Скриншот справжнього наказу з сайту Міністерства молоді та спорту

Крім того, всі накази видані міністерством 21 березня 2024 року знаходяться в діапазоні №1733-1764.

Скриншот наказів Мінмолодьспорту за 21.03.2024
Скриншот наказів Мінмолодьспорту за 21.03.2024

Також, ми звернулися із запитом до Міністерства молоді та спорту, з проханням підтвердити чи спростувати правдивість інформації про бронювання ГО «Федерація поул спорту та повітряної акробатики України».

У відповідь, нам повідомили, що зазначена організація критично важливою для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, міністерством не визначалась. Водночас 21 березня 2024 наказом № 1745 визначено критично важливою для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період іншу юридичну особу – «Західний реабілітаційно-спортивний центр» Національного комітету спорту інвалідів України.

Спростування фейкового наказу від Міністерства молоді та спорту

Отже, інформація про те, що Мінмолодьспорту надало бронювання від мобілізації громадській організації з поул спорту та повітряної акробатики є брехнею, а зображення наказу фейковим.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.