Фейк. Паризька Олімпіада стала найбільш негативно обговорюваною за 10 років

Владислав Герасименко - 24 Червня 2024 | 08:01

Telegram-канали поширили новину, що нібито аналітики Microsoft зробили звіт, згідно з яким понад 83% інтернет-запитів користувачів щодо Олімпіади в Парижі є негативними. Чи насправді у компанії публікували таку статистику   дізнавалися наші фактчекери.

Що сталося?

5 червня Telegram-канал «Кот Костян – официальный канал» повідомив інформацію, що нібито аналітики компанії Microsoft опублікували звіт, в якому йдеться про те, що понад 83% інтернет-запитів користувачів щодо Олімпіади в Парижі є негативними. 

«Люди бояться терористичних атак, клопів, високого рівня вуличної злочинності та поганого сервісу»,   зазначається в публікації.

За доказ, що підтверджує цю інформацію, надається відеоряд з логотипом компанії Microsoft та відповідними даними англійською мовою.

Цю новину також поширили інші Telegram-канали, такі як «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z» та «Шкварка News».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми відвідали офіційний сайт Microsoft, проте не знайшли подібної інформації. Натомість в розділі блогів сайту Microsoft опублікована стаття «Як Росія намагається зірвати Олімпійські ігри в Парижі 2024 року» за 2 червня. В цьому матеріалі йдеться про посилення Росією інформаційних атак, спрямованих на дискредитацію Олімпійських ігор в Парижі.

Зокрема, зазначається про створення та розповсюдження російськими ботами фейкових новинних сюжетів, які маскуються під брендами відомих ЗМІ.

Далі ми проаналізували кадри з відеоряду, визначивши їхні першоджерела.

Так, перший кадр з зображенням олімпійського вогню на фоні Ейфелевої вежі був опублікований на фотостоковому сервісі Freepik одним з користувачів. В описі до публікації, зазначається, що фото було згенероване за допомогою штучного інтелекту.

Інший кадр, на якому люди розгортають велике полотно з офіційним логотипом Олімпійських ігор в Парижі, був опублікований ще у 2017 році міжнародним новинним агентством Euronews.

Кадр, на якому зображені співробітники компанії Microsoft, публікувався німецьким онлайн-журналом, присвяченим IT-новинам. В описі вказується, що фото було зроблене німецьким виданням Bild.

Ми також звернулися до компанії Microsoft з запитом підтвердити або спростувати інформацію про публікацію статистики від нібито їхнього імені. У відповідь нам подякували за сповіщення про зазначену інформацію, надавши посилання на вищеописане розслідування, в якому фігурують такого типу підроблені під новини сюжети, як в цьому випадку.

Ми також у квітні зафіксували хвилю дезінформації спрямовану на дискредитацію Олімпійських ігор 2024, що відбудуться в Парижі, про це йдеться в окремій підбірці на нашому сайті.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.