Фейк. Human Rights Watch: «23 мешканки Нової Каледонії були зґвалтовані французькими військовими»

Владислав Герасименко - 31 Травня 2024 | 12:26

Telegram-канали повідомили інформацію, що міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch випустила новинний сюжет, де розповідається, що 23 мешканки Нової Каледонії були зґвалтовані французькими військовими. Чи була насправді така новина дізнавалися наші фактчекери.

Що сталося?

22 травня Telegram-канал «Шейх Тамир» повідомив інформацію, що міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch зафіксувала 23 випадки згвалтування мешканок Нової Каледонії французькими військовими. Також наголошується, що половина з постраждалих були молодші 16 років.

«Правозахисники розповіли, що місцевих жителів французи затримують без жодних пояснень, проникають у будинки, представляючись гуманітарними місіями. Деякі жінки були схоплені нібито для з’ясування їхнього ставлення до протестів, жінок тримали по 48 годин, деякі зазнали згвалтування та фізичного насильства», йдеться в публікації.

За докази правдивості цієї інформації, Telegram-канал надає відповідний відеосюжет, що містить логотип Human Rights Watch.

Цю новину також поширили інші Telegram-канали, такі як «Мир сегодня с “Юрий Подоляка”», «Кот Костян – официальный канал» та «Шкварка News». Загалом публікацію переглянуло понад 1,5 мільйона користувачів Telegram.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Першочергово ми вирішили знайти оригінал новини. Для цього ми скористалися пошуковим сервісом Google. Проте нам не вдалося отримали релевантної інформації.

Далі ми перейшли безпосередньо на сайт організації Human Rights Watch та у віконці з пошуком інформації по сайту зробили ті ж самі запити. Однак, і на самому сайті організації не опинилося відповідної інформації про вчинені французькими військовими згвалтувань в Новій Каледонії.

Ми також звернулися з запитом на електронну адресу до Human Rights Watch з проханням спростувати або підтвердити інформацію про новинний сюжет, який поширили Telegram-канали. Вже за добу ми отримали від організації відповідь, в якій нам повідомили, що Human Rights Watch не робила такого новинного сюжету, а інформація про нього є фейком.

«Дякуємо, що звернулися до преси HRW. Human Rights Watch не публікувала цю історію, не проводила та не публікувала жодних досліджень із цього приводу, тому це виглядає як фабрикація. Ми вдячні, що звернули на це нашу увагу», відповіли у пресслужба організації.

Звернемо увагу, що починаючи з березня ми неодноразово фіксували дезінформацію, направлену проти влади Франції. Така тенденція почала набирати «обертів» після заяви президента Франції Еммануеля Макрона про можливість відправлення французьких військ до України.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.