Фейк. Bellingcat встановили зв’язок сина Джо Байдена з виробництвом церковних свічок в Україні

Алєся Ященко - 19 Січня 2024 | 11:18

Мережею шириться відеосюжет від BBC в якому журналісти повідомляють, що розслідувачам Bellingcat вдалось встановити зв’язки між Хантером Байденом та виробництвом церковного начиння в Україні. Чи дійсно це так — читайте у нашому аналізі.

Що сталося? 

Пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» (архів) поширив публікацію, в якій стверджує, що у BBC опублікували ролик про розслідування Bellingcat щодо зв’язків Хантера Байдена з виробництвом церковних виробів в Україні.

«Як підсумок, диявол Харнтер Байден виготовляє свічки для українських церков», дописують в Telegram-каналі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми перевірили інформацію про дослідження від Bellingcat, що нібито підтверджує зв’язки сина Байдена з церковним бізнесом в Україні. На сторінці розслідувачів ми не знайшли подібних даних.

Засновник Bellingcat Еліот Гіґґінс назвав відео, яке поширюють від імені BBC, фейком.

Також ми перевірили сайт BBC та сторінки видання у мережах Instagram, X, Facebook та YouTube. Такого відео на офіційних ресурсах BBC поширено не було.

Варто зазначити, що для оформлення фейкового відео використали білі субтитри із вертикальною червоною лінією, а на початку ролика – логотип BBC у формі кулі. На офіційному Instagram BBC останню публікацію з таким шаблоном було поширено у 26 вересня 2023 року

Проте, варто зазначити, що у відео BBC з таким шаблоном, білий текст із вертикальною червоною лінією використовували лише для назви сюжету, як у відео від 4 вересня 2023 року.

Фейкороби ж додали оформлення для заголовків на весь текст відео.

Тож сюжет BBC про те, що розслідувачі Bellingcat встановили причетність Хантера Байдена до виробництва церковного приладдя в Україні є підробленим. Жодних даних про цей ролик на сторінці BBC немає. А засновник Bellingcat  спростував факт існування такого розслідування

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.